ՎերադառնալII միջազգային գիտամեթոդական կոնֆերանսը Բելառուսի Հանրապետությունում
2014 թվականի նոյեմբերի 28-ին Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մագիլյովի ինստիտուտում տեղի ունեցավ «Մարտական, մասնագիտական-կիրառական ֆիզիկական և հատուկ տակտիկական պատրաստականության արդի խնդիրները» թեմայով գիտամեթոդական կոնֆերանս, որին մասնակցում էին Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի հանրապետությունների և Ռուսաստանի Դաշնության, ինչպես նաև առողջապահության և ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ներկայացուցիչներ:
Գիտամեթոդական կոնֆերանսն անցավ բուռն քննարկումների և հարցադրումների մթնոլորտում: Կոնֆերանսի ընթացքում իրենց նորագույն տեխնոլոգիաներն էր ցուցադրում նաև «Ռադար-տիր» գիտահետազոտական ինստիտուտը: Հատկապես ուշագրավ էր նոր ծրագրային հագեցվածությամբ լազերային հրաձգարանը, որը մեծ նշանակություն ունի ոստիկանական կադրերի պատրաստման մարտական պատրաստականության կատարելագործման գործում:

НазадII Международная научно-методическая конференция в Республике Беларусь
28-го ноября 2014 года в Могилевском институте МВД Республики Беларусь состоялся научно – методический конферанс по теме «Актуальные проблемы огневой, тактико-специальной и профессионально-прикладной физической подготовки», на котором участвовали делегации республик Армении, Азербайджана, Беларуси и Российской Федерации, а так же представители здравоохранения, физической культуры и спорта.
Конференция проходила в дружественной обстановке, в атмосфере бурных дисскуссий. Во время конференции свои новейшие технологии представил так же научно-исследовательский институт «Радар-Тир». Особенно впечатлил новый насыщенный программным обеспечением лазерный тир, который имеет большое значение в деле усовершенствования боевой подготовки сотрудников полиции.