ՎերադառնալԳավառի ավագ դպրոցի աշակերտները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014 թվականի ապրիլի 10-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Գավառի ավագ դպրոցի աշակերտները:
Ողջունելով ներկաներին՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը կարևորեց նմանատիպ ճանաչողական այցերը և համոզմունք հայտնեց, որ այցից հետո աշակերտներից շատերը կընտրեն ոստիկանի արժանապատիվ և պատասխանատու մասնագիտությունը:
Աշակերտները ծաղիկներ դրեցին ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված ոստիկանության ծառայողների հուշակոթողին և մոմեր վառեցին կրթահամալիրի մատուռում: Այնուհետև աշակերտները ներկա գտնվեցին կրթահամալիրի հրաձգարանում, մարզադահլիճներում, մասնագիտական լսարաններում և վերապատրաստման ֆակուլտետում անցկացվող պարապմունքներին:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնում, քոլեջում և ակադեմիայում աշակերտները ծանոթացան ընդունելության պայմաններին, ուսումնական գործընթացին, կրթահամալիրում պարբերաբար անցկացվող մարզական միջոցառումներին: Կրթահամալիրի աշխատակիցները սպառիչ պատասխաններ տվեցին աշակերտներին հուզող հարցերին:

НазадУчащиеся старшей школы Гавара в Образовательном комплексе полиции РА
10 апреля 2014 года в Образовательном комплексе полиции РА с ознакомительным визитом были учащиеся старшей школы Гавара.
Начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян приветствуя собравшихся подчеркнул, как важны такие ознакомительные визиты и выразил надежду, что после таких визитов многие из учащихся выберут ответственную и благородную профессию полицейского.
Учащиеся возложили цветы к обелиску, павшим при исполнении служебного долга сотрудникам полиции и зажгли свечи в часовне Образовательного комплекса. После этого учащиеся побывали на стрельбище Образовательного комплекса, в спортивных залах, специальных аудиториях, а также на занятиях, проводимых на факультете переподготовки.
Учащиеся старшей школы ознакомились с учебным процессом, условиями поступления в Учебный центр, Колледж и Академию, а также с регулярно проводимыми в Образовательном комплексе спортивными мероприятиями. Сотрудники Образовательного комплекса дали исчерпывающие ответы на волнующие вопросы учащихся.