ՎերադառնալԼեհ փորձագետները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի նոյեմբերի 23-ից 26-ը Լեհաստանի Վարշավա քաղաքի Հետաքննությունների կենտրոնական բյուրոյի փորձագետներ Իվոնա Պերկովսկան և Վիեսլավ Նովակը հյուրընկալվել էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր՝ «Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում նոր մեթոդների ուսումնասիրում» թեմայով դասընթաց անցկացնելու նպատակով:
Դասընթացին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների ծառայողները, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ներայացուցիչները:
Փորձագետները հանդիպում ունեցան Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և սովորողների հետ, որի ընթացքում ներկայացվեցին թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում նոր մեթոդները:
Հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում, իսկ փորձագետներին տրված մի շարք հարցեր ստացան իրենց սպառիչ պատասխանները:

НазадПольские эксперты в Образовательном комплексе
С 23-го по 26-ое ноября 2015 года в рамках программы полицейского сотрудничества Восточного партнерства эксперты Центрального бюро расследований Варшавы Ивона Перковска и Виеслав Новак посетили Образовательный комплекс полиции РА с целью проведения семинара на тему “Исследование новых методов борьбы с незаконным оборотом наркотических средств”.
В семинаре участвовали сотрудники соответствующих подразделений полиции РА, а также представители Образовательного комплекса полиции РА.
Эксперты встретились с профессорско-преподавательским составом и учащимися Образовательного комплекса и представили тему “Исследование новых методов борьбы с незаконным оборотом наркотических средств”.