ՎերադառնալԼեհ փորձագետները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի նոյեմբերի 23-ից 26-ը Լեհաստանի Վարշավա քաղաքի Հետաքննությունների կենտրոնական բյուրոյի փորձագետներ Իվոնա Պերկովսկան և Վիեսլավ Նովակը հյուրընկալվել էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր՝ «Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում նոր մեթոդների ուսումնասիրում» թեմայով դասընթաց անցկացնելու նպատակով:
Դասընթացին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների ծառայողները, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ներայացուցիչները:
Փորձագետները հանդիպում ունեցան Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և սովորողների հետ, որի ընթացքում ներկայացվեցին թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում նոր մեթոդները:
Հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում, իսկ փորձագետներին տրված մի շարք հարցեր ստացան իրենց սպառիչ պատասխանները:

Polish experts in the Police Educational Complex
23 to 26 November 2015 – Within the framework of the Eastern Partnership Police Cooperation Program, RoA Police Educational Complex hosted Iwona Perkowska and Wieslav Nowak, experts of the Warsaw Central Bureau of Investigation, to conduct a workshop on “New Methods of Combating Illegal Drug Trafficking”. Police officers from relevant police departments as well as representatives of the Police Educational Complex attended the workshop.
The experts met the faculty members and students of the Educational Complex, during which they presented the new methods for combating illegal drug trafficking. The meeting was held in a warm atmosphere, and a number of questions addressed to the experts got their exhaustive answers.