Վերադառնալ27.10.2014
2014 թվականի հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ հանդիպում Ռուսաստանի Դաշնության տիեզերագնացներ՝ օդաչու-տիեզերագնաց, ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս Ալեքսանդր Սերգեյի Իվանչենկովի, օդաչու-տիեզերագնաց, ԽՍՀՄ հերոս Ալեքսանդր Իվանի Լավեյկինի և օդաչու-տիեզերագնաց, Ռուսաստանի Դաշնության հերոս Սերգեյ Եվգենիի Տրեշյովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում նրանք սիրով ներկայացրեցին տիեզերագնացի պատրաստականության երկարատև ճանապարհը: Այնուհետև պատասխանեցին կրթահամալիրի անձնակազմին հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերին: Հանդիպումն անցավ ջերմ և մտերմիկ մթնոլորտում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը հանդես եկավ շնորհակալական խոսքով և հաջողություն մաղթեց տիեզերագնացներին:

The Hero Astronauts Visit to the RoA Police Educational Complex
October 27, 2014 – In the RoA Police Educational Copmlex held a meeting with Russian cosmonauts: Pilot-cosmonaut Alexander S. Ivanchenkov, twice Hero of the Soviet Union, pilot-cosmonaut Alexander I. Laveykin, Hero of the Soviet Union and pilot-cosmonaut Sergey Y. Treshyov, Hero of the Russian Federation.
During the meeting, they introduced a cosmonaut’s long way of readiness and answered numerous questions of the staff of the Educational Complex. The meeting passed in a warm and friendly atmosphere. Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, made a thank you speech and wished success to the astronauts.