Վերադառնալ27.10.2014
2014 թվականի հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ հանդիպում Ռուսաստանի Դաշնության տիեզերագնացներ՝ օդաչու-տիեզերագնաց, ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս Ալեքսանդր Սերգեյի Իվանչենկովի, օդաչու-տիեզերագնաց, ԽՍՀՄ հերոս Ալեքսանդր Իվանի Լավեյկինի և օդաչու-տիեզերագնաց, Ռուսաստանի Դաշնության հերոս Սերգեյ Եվգենիի Տրեշյովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում նրանք սիրով ներկայացրեցին տիեզերագնացի պատրաստականության երկարատև ճանապարհը: Այնուհետև պատասխանեցին կրթահամալիրի անձնակազմին հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերին: Հանդիպումն անցավ ջերմ և մտերմիկ մթնոլորտում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը հանդես եկավ շնորհակալական խոսքով և հաջողություն մաղթեց տիեզերագնացներին:

Визит героев-космонавтов в Образовательный комплекс полиции РА
27-го октября 2014 года в Образовательном комплексе полиции РА состоялась втреча с космонавтами Российской Федерации, в частности с лëтчиком-космонавтом, дважды героем  СССР Иванченковым  Александром  Сергеевичем,   лëтчиком-космонавтом, героем  СССР Лавейкиным Александром Ивановичем и лëтчиком-космонавтом, героем Российской Федерации Трещëвым Сергеем Евгеньевичем.
В ходе встречи лëтчики-космонавты представили долгую процедуру подготовки космонавтов. Затем ответили на многочисленные интересующие вопросы сотрудников и курсантов Образовательного комплекса. Встреча прошла в теплой и дружественной обстановке. Начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян выступил с благодарственной речью  и пожелал удачи космонавтам.