ՎերադառնալՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը տոնում է ոստիկանության կազմավորման 97-րդ տարեդարձը
2015թ. ապրիլի 15-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեցին Ոստիկանության կազմավորման 97-րդ տարեդարձին նվիրված մի շարք միջոցառումներ: Միջոցառման պատվավոր հյուրերն էին ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ.Գասպարյանը, մոսկվայաբնակ հայազգի բարերար Ա.Թովմասյանը, ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված ոստիկանության ծառայողների ընտանիքների անդամները, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը, ծառայողները, սովորողները և այլ պաշտոնատար անձինք:
Միջոցառումն սկսվեց ծառայողական պարտականությունների կատարման և արցախյան գոյամարտում զոհված ՀՀ ոստիկանության ծառայողների հուշակոթողին ծաղկեպսակի դրման և նրանց հիշատակին հարգանքի տուրք մատուցելու արարողությամբ:
Այնուհետև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակին նվիրված հուշակոթողի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին հաջորդեց կրթահամալիրի սուրբ Վարդան Մամիկոնյան մատուռում պատարագի մատուցումը՝ նվիրված ծառայողական պարտականությունների կատարման և արցախյան գոյամարտում զոհված ոստիկանության ծառայողներին և ցեղասպանության զոհերին:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սպորտի զարգացմանը նպաստելու համար` իրականացավ ոստիկանության ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Օնիկի Պետրոսյանի հիշատակին նվիրված մինի-ֆուտբոլի խաղահրապարակի բացման արարողությունը, որը կառուցվել է «Սոզվեզդիյե» հիմնադրամի հովանավորությամբ: Կրթահամալիրին ցուցաբերած աջակցության և ակտիվ համագործակցության համար «Սոզվեզդիյե» հիմնադրամի ղեկավար, բարերար Ա.Ռ.Թովմասյանը ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից պարգևատրվեց «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով:
Ոստիկանության կազմավորման 97-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումը եզրափակվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի դրոշի հանձնման հանդիսավոր արարողությամբ:

Educational complex celebrates 97th anniversary of establishment of the Armenian Police
15 April 2015 - A number of events devoted to the 97th anniversary of establishment of the Armenian Police were held in the RoA Police Educational Complex. Distinguished guests of the event were Lieutenant-General Vladimir Gasparyan, Chief of Police, A. Tovmasyan, benefactor of Armenian descent residing in Moscow, family members of the police officers killed in the line of duty, top management of the Educational Complex, staff of the Educational Complex, cadets and other officials.
The event commenced with paying tribute and laying flowers at the memorial to police officers killed in the line of duty and Artsakh war followed by the opening ceremony of the monument dedicated to the Armenian Genocide Centennial. The ceremony proceeded with a mass in Vardan Mamikonyan chapel dedicated to the victims of genocide and police officers killed in the line of duty and Artsakh war.
For boosting sports in the Police Educational Complex, the opening ceremony of mini football area named after deputy head of police Onik Petrosyan was held. The mini football area was build with the sponsorship of Sozvezdie Fund. For demonstrating active cooperation and assistance to the Educational Complex, Chief of Police V. Gasparyan awarded the head of Sozvezdie Fund A. Tovmasyan with a medal “For Strengthening Cooperation”.
The event dedicated to the 97th anniversary of establishment of the Armenian Police concluded with the flag handover ceremony.