ՎերադառնալՀՀ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐԻ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻ ԱՅՑԸ ԵՐԵՎԱՆԻ «ՄԱՆԿԱՆ ՏՈՒՆ» ՄԱՆԿԱՏՈՒՆ
2015թ. դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ցուցադրվեց Օ՜Հենրիի «Մոգերի ընծաները» բեմադրությունը, որի ավարտից հետո ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի նախաձեռնությամբ և անմիջական մասնակցությամբ ծառայողների և սովորողների կողմից կազմակերպվեց բարեգործական դրամահավաք՝ Երևանի «Մանկան տուն» մանկատան երեխաներին օգնելու նպատակով:
Դեկտեմբերի 28-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի կադրերի և անձնակազմի գծով տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Մալխասյանի գլխավորությամբ կրթահամալիրի մի խումբ ծառայողներ այցելեցին «Մանկան տուն» մանկատուն, որտեղ ծանոթացան մանկատան սպասարկող անձնակազմի և այնտեղ բնակվող երեխաների հետ, շրջայց կատարեցին մանկատան տարածքում` ծանոթանալով մանկատան պայմաններին:
Համաձայն մանկատան ղեկավարության հետ նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության` հավաքված գումարով գնվել են անհրաժեշտ խնամքի միջոցներ և քաղցրավենիք, որոնք էլ երեխաներին հանձնեցին կրթահամալիրի ծառայողները:
Կրթահամալիրի պետի որդեգրած քաղաքականության համաձայն ՀՀ ոստիկանության Կրթահամալիրը աջակից է լինելու ուշադրության և խնամքի կարիք ունեցող նմանօրինակ հաստատություններին և մշտապես հանդես է գալու այսպիսի նախաձեռնություններով:

Visit of the RoA Police Educational Complex to the "Children
25 December 2015 –"The Gift of the Magi" by O. Henry was performed at the Police Educational Complex. At the end of the performance fundraising for helping children of the "Children's Home" orphanage in Yerevan was organized by the initiative and direct participation of Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex, police officers and students.
December 28 – A group of police officers visited "Children's Home" orphanage headed by Colonel Garegin Malkhasyan, Deputy Head of Police Educational Complex on Human Resource Management, where they got acquainted with the staff of the orphanage and the children living there, they had a tour  and got acquainted with conditions of the orphanage.
In accordance with the previously reached agreement with the management of the orphanage, the necessary care products and sweets were bought with the collected money, and were handed to the children by the police officers of the Educational Complex.
According to the policy adopted by the Head of the Educational Complex, RoA Police Educational Complex will be supportive to such institutions, who are in need of attention and care, and always will come up with such initiatives.