ՀՀ ոստիկանությունում ծառայող ընտանեկան մասնագիտական դիանաստիաներին նվիրված մեծարման միջոցառում
2015թ. մարտի 25-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանությունում ծառայող ընտանեկան մասնագիտական դինաստիաների մեծարման հանդիսավոր միջոցառումը: Մինչ միջոցառման սկիզբը, ընտանեկան դինաստիաների ներկայացուցիչները ծաղիկներ դրեցին ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված ՀՀ ոստիկանության ծառայողների հուշակոթողին, ճանաչողական շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ինչպես նաև ծանոթացան կրթահամալիրի առօրյային:
Միջոցառման գլխավոր հերոսներն են` ՀՀ ոտիկանության կրթահամալիրի աշխատակիցներ` գնդապետ Կարինե Կիրակոսյանի, փոխգնդապետ Արմենակ Ալեքսանյանի, մայոր Նունե Մխիթարյանի և կապիտան Նոնա Ալեքսանյանի ընտանեկան  դինաստիաների նախկին ու ներկա սերունդներիի ներկայացուցիչները: Միջոցառումն անցավ ջերմ մթնոլորտում, որի ընթացքում գլխավոր հերոսները, հիշելով իրենց ավագ սերնդի ներկայացուցիչների աշխատանքային գործունեությունը,  պատմեցին, թե ինչպես ընտրեցին տվյալ մասնագիտությունը և դարձան դինաստիայի ավանդույթների շարունակողը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը, ծառայողները և սովորողները:

BackHOMAGE EVENT DEDICATED TO THE FAMILY PROFESSIONAL DYNASTIES SERVING IN THE POLICE OF RA
March 25, 2015 - The solemn homage event dedicated to the family professional dynasties of the police officers of the Republic of Armenia was held. Before the event started the representatives of the family dynasties laid flowers on the memorial of the policemen who died while performing official duties, made a cognitive tour in the area of the Educational Complex, as well as get acquainted with the daily life of the Educational Complex.
The main heroes of the event are the representatives of the former and present generations of the family dynasties of Police Colonel Karine Kirakosyan, Police Lieutenant Colonel Armenak Aleksanyan, Police Major Nune Mkhitaryan, Police Captain Nona Aleksanyan.
The event passed in a warm atmosphere during which the main heroes, remembering the working activity of their senior generations, told how they chose their profession and became the preservers of the dynasty traditions.
The management, officers and students of the Police Educational Complex of RA participated in the event.
The management, officers and students of Police Educational Complex of RA participated in the event.