ՎերադառնալՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի պատվիրակության հերթական այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2013թ. հունիսի 6-ին ՌԴ ՆԳՆ Վոլգոգրադի ակադեմիայի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև կնքված համագործակցության մասին արձանագրության պահանջների համաձայն՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 12-ից – 14-ը, փորձի փոխանակման շրջանակներում, տեղի ունեցավ ՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի պատվիրակության հերթական՝ թվով երրորդ այցը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր:
Այցի ընթացքում ՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի մասնագիտական ուսուցման ֆակուլտետի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա.Ն.Տիմչենկոն հանդիպում ունեցավ կրթահամալիրի ղեկավար կազմի, ինչպես նաև կրթահամալիրի ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում Ա.Ն.Տիմչենկոն ներկայացրեց Վոլգոգրադի ուսումնական կենտրոնում դասավանդման մեթոդիկայի առանձնահատկությունները, ուսուցման ընթացքում նորարական տեխնոլոգիաների ներդրմամբ ձեռք բերված արդյունքները և այլն:
Այցի շրջանակներում Ա.Ն.Տիմչենկոն ավելի հանգամանորեն ուսումնասիրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի գործունեությունը, հանդիպեց ուսումնական կենտրոնի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ,որի ընթացքում քննարկվեցին բազում հարցեր: Ա.Ն.Տիմչենկոն կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի հետ հետագա սերտ համագործակցության հույս հայտնեց:

Очередной визит делегации Волгоградской академии МВД России в Образовательный комплекс полиции РА
Согласно требованиям Протокола о сотрудничестве, подписанного 6-го июня 2013 года между Образовательным комплексом полиции РА и Волгоградской академией МВД России, в ракмах программы по обмену опытом, с 12-го по 14-е октября 2014 года состоялся очередной, по счету 3-ий визит делегации Волгоградской академии МВД РФ в Образовательный комплекс полиции Республики Армения.
Во время визита начальник факультета профессионального обучения Волгоградской академии МВД России, подполковник полиции А.Н.Тимченко встретился с руководством Образовательного комплекса, с начальниками подразделений и представил особенности методики преподавания в Учебном центре Волгоградской академии МВД РФ, а также результаты, полученные с помощью внедрения инновационных технологий в процесс обучения.
В рамках визита А.Н.Тимченко тщательнее изучил деятельность Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА, встретился с профессорско-преподавательским составом Учебного центра, в ходе  которого было обсуждено множество вопросов. А. Н.Тимченко выразил надежду на дальнейшее сотрудничество с Учебным центром Образовательного комплекса полиции РА.