ՎերադառնալՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի պատվիրակության հերթական այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2013թ. հունիսի 6-ին ՌԴ ՆԳՆ Վոլգոգրադի ակադեմիայի և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի միջև կնքված համագործակցության մասին արձանագրության պահանջների համաձայն՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 12-ից – 14-ը, փորձի փոխանակման շրջանակներում, տեղի ունեցավ ՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի պատվիրակության հերթական՝ թվով երրորդ այցը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր:
Այցի ընթացքում ՌԴ Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայի մասնագիտական ուսուցման ֆակուլտետի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա.Ն.Տիմչենկոն հանդիպում ունեցավ կրթահամալիրի ղեկավար կազմի, ինչպես նաև կրթահամալիրի ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում Ա.Ն.Տիմչենկոն ներկայացրեց Վոլգոգրադի ուսումնական կենտրոնում դասավանդման մեթոդիկայի առանձնահատկությունները, ուսուցման ընթացքում նորարական տեխնոլոգիաների ներդրմամբ ձեռք բերված արդյունքները և այլն:
Այցի շրջանակներում Ա.Ն.Տիմչենկոն ավելի հանգամանորեն ուսումնասիրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի գործունեությունը, հանդիպեց ուսումնական կենտրոնի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ,որի ընթացքում քննարկվեցին բազում հարցեր: Ա.Ն.Տիմչենկոն կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի հետ հետագա սերտ համագործակցության հույս հայտնեց:

The ongoing visit of delegation of Volgograd Academy MIA in Russia to the RoA Police Educational Complex
June 6, 2013 – According to the requirements of signed Protocol on Cooperation between Volgograd Academy MIA in Russia and the RoA Police Educational Complex within the exchange of experience in October 12-14, 2013, held the third visit of delegation of Volgograd Academy MIA in Russia to the RoA Police Educational Complex.
During the visit Police Lieutenant Colonel A.N.Timchenko, Head of Professional Education Faculty of Volgograd Academy MIA in Russia held a meeting with senior staff, as well as heads of educational departments of the Educational Complex.  During the meeting A.N.Timchenko introduced the peculiarities of teaching methods, the results obtained by the innovative technologies during the training of Volgograd Educational Center.
During the visit A.N.Timchenko more thoroughly studied the activity of the RoA Police Educational Complex, met with the teaching staff of the Educational Center during which were discussed many questions. A.N.Timchenko hoped for ongoing close cooperation with the Educational Center of the Educational Complex.