ՎերադառնալԴասական շախմատի առաջնություն
2015 թ.-ի մարտի 23-ից ապրիլի 3-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեց դասական շախմատի անհատական առաջնություն` նվիրված ՀՀ ոստիկանության կազմավորման 97 ամյակին:
Առաջնությանը մասնակցել են կրթահամալիրի ակադեմիայի և քոլեջի թվով 16 սովորող: Առաջնության արդյունքում առաջին պատվավոր տեղը գրավեց ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ կուրսի 2-րդ դասակի սովորող Արթուր Հակոբի Սարգսյանը, երկրորդ տեղը` ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 1-ին կուրսի 2-րդ դասակի սովորող Յուրիկ Հովսեփի Սրապիոնյանը, երրորդ տեղը` ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ կուրսի 1-ին դասակի սովորող Գևորգ Հակոբի Հակոբյանը:
Առաջնության կազմակերպման և անցկացման ղեկավարումն իրականացվել է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վ. Մինասյանի կողմից: Առաջնության մրցավարական կազմում ընդգրկված էին՝ քրեական դատավարության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Հովհաննիսյանը, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Բաբախանյանը, մարտական, ֆիզիկական և հատուկ տակտիկական պատրաստականության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Մինասյանը, ընդհանուր և ոստիկանության զորքերի տակտիկական պատրաստականության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Հ. Կուծանյանը:

BackCLASSIC CHESS CHAMPIONSHIP
The Classic Chess Individual Championship devoted to the 97th Anniversary of the formation of the police of the Republic of Armenia was held at the Educational Complex of the Police of the Republic of Armenia from 23 March 2015 to 3 April 2015.
16 students of the Academy and College of the Educational Complex participated in the championship. Artur Sargsyan, the 3rd year bachelor’s student of the 2nd platoon, enrolled in full time tuition free basis education, Faculty of Law of the Complex, took the first place of honor in the championship, the second place was taken by Yurik Srapionyan, the 1st year bachelor’s student of the 2nd platoon, enrolled in full time tuition free basis education, Faculty of Law of the Complex, and the third place was taken by Gevorg Hakobyan, the 3rd year bachelor’s student of the 1st platoon, enrolled in full time tuition free basis education, Faculty of Law of the Complex.
The management of organization and conduct of the championship was implemented by Police Colonel V.Minasyan, the Deputy Head of the Academy of the Educational Complex of the Police of the Republic of Armenia.
In the jury of the championship were involved Head of the Chair of Criminal Procedure, Police Lieutenant Colonel A. Hovhannisyan, Associate Professor of the Chair of the Administrative Law and Police Administrative Activity, Police Lieutenant Colonel A. Babakhanyan, Senior Lecturer of the Chair of Physical and Special Tactical Preparedness, Police Lieutenant Colonel A. Minasyan, Lecturer of the Chair of Tactical Preparedness of General and Police Army, Police Major H.Kutsanyan.