ՎերադառնալԴասական շախմատի առաջնություն
2015 թ.-ի մարտի 23-ից ապրիլի 3-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացվեց դասական շախմատի անհատական առաջնություն` նվիրված ՀՀ ոստիկանության կազմավորման 97 ամյակին:
Առաջնությանը մասնակցել են կրթահամալիրի ակադեմիայի և քոլեջի թվով 16 սովորող: Առաջնության արդյունքում առաջին պատվավոր տեղը գրավեց ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ կուրսի 2-րդ դասակի սովորող Արթուր Հակոբի Սարգսյանը, երկրորդ տեղը` ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 1-ին կուրսի 2-րդ դասակի սովորող Յուրիկ Հովսեփի Սրապիոնյանը, երրորդ տեղը` ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ կուրսի 1-ին դասակի սովորող Գևորգ Հակոբի Հակոբյանը:
Առաջնության կազմակերպման և անցկացման ղեկավարումն իրականացվել է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վ. Մինասյանի կողմից: Առաջնության մրցավարական կազմում ընդգրկված էին՝ քրեական դատավարության ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Հովհաննիսյանը, վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Բաբախանյանը, մարտական, ֆիզիկական և հատուկ տակտիկական պատրաստականության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Մինասյանը, ընդհանուր և ոստիկանության զորքերի տակտիկական պատրաստականության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Հ. Կուծանյանը:

НазадЧемпионат по классическим шахматам
С 23-го марта по 3 -е апреля 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА прошел индивидуальный чемпионат по классическим шахматам, посвящëнный 97-ой годовщине со дня образования полиции РА.
В чемпионате приняли участие 16 учащихся академии и колледжа Образовательного комплекса. По итогам чемпионата почетное первое место занял учащийся 2-го взвода 3-го курса бакалавриата очного обучения юридического факультета академии Артур Акопович Саргсян, второе место занял учащийся 2-го взвода 1-го курса бакалавриата очного обучения юридического факультета академии Юрик Овсепович Срапионян, третье место занял учащийся 1-го взвода 3-го курса бакалавриата очного обучения юридического факультета академии Геворг Акопович Акопян.
Организацией и проведением чемпионата руководил заместитель начальника академии Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции В. Минасян. В судейский состав чемпионата входили заведующий кафедрой уголовного процесса, подполковник полиции А. Оганесян, доцент кафедры административного права и административной деятельности полиции, подполковник полиции А. Бабаханян, старший преподаватель кафедры по боевой, физической и специальной тактической подготовке, подполковник полиции А. Минасян, преподаватель кафедры общей и тактической подготовки войск полиции, майор полиции Г. Куцанян.