ՎերադառնալԿատարված աշխատանքների հաշվետվություն
2014 թվականի հուլիսի 1-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի խորհրդի թիվ 3 նիստը: Նիստին մասնակցում էր ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Ա. Հ. Օսիկյանը: Նիստի օրակարգում դրված էր 1 հարց` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի 2014 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում կատարած աշխատանքների քննարկում և ամփոփում:
Հաշվետու ելույթներով հանդես եկան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հ. Կ. Վարյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա. Պ. Ղազարյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա. Է. Սուքիասյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա. Զ. Քեշիշյանը: Ընդհանուր առմամբ, 2014թվականի առաջին կիսամյակի կատարած աշխատանքները գնահատվեցին բավարար և տրվեցին համապատասխան հանձնարարականներ` եղած թերացումները վերացնելու և երկրորդ կիսամյակի աշխատանքները պլանավորելու ուղղությամբ:

July 1, 2014 – The 3rd session of the Council of the RoA Police Educational Complex was held attended by Major General A. Osikyan, Deputy Head of Police. There was one item on the agenda: discussing and summarizing the semi-annual activity outcomes of the Educational Complex for the year 2014.
Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex, Colonel A. Ghazaryan, Head of the Academy, Colonel A. Sukiasyan, Head of the College and A. Keshishyan, Head of the Training Centre gave speeches regarding the activity report. On the whole, the progress made during the first half of 2014 was deemed satisfactory. Relevant tasks were assigned to eliminate the existing gaps and plan the activities for the second half of the year.