ՎերադառնալՍտեղծագործում են մեր սովորողները
ՀՀ ոստիկանության օրվան նվիրված 2015թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «Ստեղծագործում են մեր սովորողները» խորագրով կերպարվեստի և գեղարվեստաական լուսանկարների մրցույթ-ցուցահանդես:
Կրթահամալիրի սովորողների շուրջ 30 ստեղծագործություններ ցուցադրվեցին մրցույթում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, գեներալ–լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը կարևորեց նախաձեռնությունը` նշելով, որ այն սովորողների գեղագիտական դաստիարակության գործում ունի կարևոր նշանակություն: Մրցույթի արդյունքներով «Կերպարվեստ» անվանակարգում հանձնաժողովի կողմից հաղթող ճանաչվեց Քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորող Երանուհի Սաֆարյանը, իսկ «Գեղարվեստական լուսանկար» անվանակարգում Ակադեմիայի 2-րդ կուրսի սովորող Շուշան Հոդաբաշյանը:

Творят наши учащиеся
10-го апреля 2015 года  в Образовательном комплексе полиции РА в рамках выставки прошëл конкурс художественных фотографий и изобразительного искусства "Творят наши учащиеся", посвященный Дню полиции РА.
Около 30-ти работ учащихся были выставлены на конкурсе. Начальник  Образовательного комплекса  полиции РА, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян  отметил важность инициативы, подчеркнув, что она имеет особое значение для эстетического воспитания учащихся. По итогам конкурса в номинации "Изобразительное искусство" жюри победителем признало учащуюся 2-го курса колледжа Ерануи Сафарян, а в номинации "Художественная фотография"– учащуюся 2-го курса академии  Шушан Одабашьян.