ՎերադառնալՍտեղծագործում են մեր սովորողները
ՀՀ ոստիկանության օրվան նվիրված 2015թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «Ստեղծագործում են մեր սովորողները» խորագրով կերպարվեստի և գեղարվեստաական լուսանկարների մրցույթ-ցուցահանդես:
Կրթահամալիրի սովորողների շուրջ 30 ստեղծագործություններ ցուցադրվեցին մրցույթում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, գեներալ–լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը կարևորեց նախաձեռնությունը` նշելով, որ այն սովորողների գեղագիտական դաստիարակության գործում ունի կարևոր նշանակություն: Մրցույթի արդյունքներով «Կերպարվեստ» անվանակարգում հանձնաժողովի կողմից հաղթող ճանաչվեց Քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորող Երանուհի Սաֆարյանը, իսկ «Գեղարվեստական լուսանկար» անվանակարգում Ակադեմիայի 2-րդ կուրսի սովորող Շուշան Հոդաբաշյանը:

BackOur students create
10 April 2015 – The RoA Police Educational Complex hosted the painting and artistic photography competition exhibition named “Our Students Create” devoted to the Armenian Police Day.
About 30 works of the Police Educational Complex students were exhibited in the competition. Lieutenant-General Hovhannes Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, highlighted the importance of the initiative pointing out the essential role it plays in the aesthetic education of cadets. Based on the results of the competition, the winner of the Painting nomination was Yeranuhi Safaryan, second-year student of the College, and the winner of the Artistic Photo nomination was Shushan Hodabashyan, second-year student of the Academy.