Ստեղծագործում են մեր սովորողները 2015
2015թ. նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «Ստեղծագործում են մեր սովորողները» խորագրով ֆոտո-լուսանկարների մրցույթ-ցուցահանդես:
Կրթահամալիրի սովորողների շուրջ 22 ստեղծագործություններ ցուցադրվեցին մրցույթում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի 1-ին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանը կարևորեց նախաձեռնությունը` նշելով, որ այն սովորողների գեղագիտական դաստիարակության գործում ունի կարևոր նշանակություն: Մրցույթի արդյունքներով հանձնաժողովի կողմից հաղթող ճանաչվեցին թվով 4 լուսանկարներ:  Հաղթող հեղինակներն են՝ 1-ին տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորողներ Արևիկ Մկրտչյանը և Շուշան Հոդաբաշյանը, 2-րդ տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման սովորող Աննա Խաչատրյանը և 3-րդ տեղը՝ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորող Սերինե Մկրտչյանը:

27-го ноября 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА прошел конкурс-фотовыставка "Творят наши учащиеся".
На конкурсе было выставлено около 22 работ учащихся. Первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, пoлковник полиции Тигран Есаян отметил важность инициативы, подчеркнув, что она имеет особое значение для эстетического воспитания учащихся. По итогам конкурса победителями были признаны 4 фотографии. Первое место заняли учащиеся 3-го курса бакалавриата очного отделения юридического факультета академии Аревик Мкртчян и Шушанна Одабашян, второе место заняла учащаяся бакалавриата очного отделения юридического факультета академии Анна Хачатрян, а третье место заняла учащаяся второго курса бакалавриата очного отделения юридического факультета академии Серине Мкртчян