ՎերադառնալՏՐԱՄԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՏՈՆԱԿԱՆ ԷՐ
2014թ. դեկտեմբերի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի սովորողների երդման և շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:Ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, կրթահամալիրի անձնակազմը, սովորողները և նրանց ծնողները: Շնորհավորելով սովորողներին ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանն ընդգծեց այն հանգամանքը, որ ոստիկանը պետք է հավատարիմ մնա իր երդմանը:
Ամանորին ընդառաջ նույն օրը տեղի ունեցավ տոնական համերգ, որը կազմակերպել էր ուսումնական կենտրոնի ղեկավարությունը: Համերգին մասնակցում էին ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արսեն Գրիգորյանը /Մրո/, ճանաչված և սիրված երգիչներ Մհերը և Նանան, «Ժողովրդական երգիչ» նախագծի երգիչներ Նարեկ Պողոսյանը և Գոհար Ասատրյանը: Համերգն անցավ ուրախ և ջերմ մթնոլորտում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը շնորհակալություն հայտնեց տոնական բարձր տրամադրություն հաղորդելու համար և շնորհավորեց բոլորի գալիք Նոր Տարին:

ПРАЗДНИЧНОЕ НАСТРОЕНИЕ
25 декабря 2014 года состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА и  принятия присяги курсантами Учебного центра. На мероприятии принимали участие начальник Образовательного комплекса полиции РА генерал-лейтенант О.К.Варьян, сотрудники и учащиеся Образовательного комплекса, а также их родители. Начальник Образовательного комплекса полиции, генерал-лейтенант О.К.Варьян поздравил учащихся, подчеркнув, что сотрудник полиции должен остаться верным своей присяге.
В тот же день, навстречу Новому 2015 году, состоялся праздничный концерт, на котором принимали участие заслуженные деятели искусства Арсен Григорян (Мро), признанные и любимые исполнители Мгер и Нана, а также участники проекта  «Народный певец» Нарек Погосян и Гоар Асатрян. Концерт прошëл в тëплой, радостной обстановке. Начальник Образовательного комплекса полиции РА генерал-лейтенант О.К.Варьян поблагодарил за создание праздничного настроения и пожелал всем счастливого Нового года.