ՎերադառնալՏՐԱՄԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՏՈՆԱԿԱՆ ԷՐ
2014թ. դեկտեմբերի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի սովորողների երդման և շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:Ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, կրթահամալիրի անձնակազմը, սովորողները և նրանց ծնողները: Շնորհավորելով սովորողներին ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանն ընդգծեց այն հանգամանքը, որ ոստիկանը պետք է հավատարիմ մնա իր երդմանը:
Ամանորին ընդառաջ նույն օրը տեղի ունեցավ տոնական համերգ, որը կազմակերպել էր ուսումնական կենտրոնի ղեկավարությունը: Համերգին մասնակցում էին ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արսեն Գրիգորյանը /Մրո/, ճանաչված և սիրված երգիչներ Մհերը և Նանան, «Ժողովրդական երգիչ» նախագծի երգիչներ Նարեկ Պողոսյանը և Գոհար Ասատրյանը: Համերգն անցավ ուրախ և ջերմ մթնոլորտում: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը շնորհակալություն հայտնեց տոնական բարձր տրամադրություն հաղորդելու համար և շնորհավորեց բոլորի գալիք Նոր Տարին:

BackTHE SPIRIT WAS CELEBRATORY
December 25, 2014 – Held the oath taking ceremony of the students of the Training Center. The RoA Police Educational Complex honored the graduating Class of 2014 with the annual Commencement Ceremony. The ceremony was attended by Lieutenant General Hovh.Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, faculty members of the Academy, students and their parents. Police Lieutenant General Hovh.Varyan congratulating the students emphasized the fact that the policeman should remain faithful to his oath.
On the same day held a Pre-Holiday concert which was organized by the leadership of the Training Center. The concert was attended by Arsen Grigoryan (Mro), Honored artist of RA, Mher and Nana, popular and favorite singers, Narek Poghosyan and Gohar Asatryan, singers of ''Folk singer'' project. The concert was in happy and warm atmosphere. Lieutenant General Hovh.Varyan thanked for good mood and congratulated everybody on coming New Year.