Ալեքսեյ Հեքիմյանի ծննդյան օրվան նվիրված միջոցառումը
Մայիսի 10-ին ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության աջակցությամբ և Թովմասյան հիմնադրամի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ միջոցառում՝ նվիրված խորհրդային միլիցիայի գեներալ-մայոր Ալեքսեյ Հեքիմյանի ծննդյան օրվան։
Ներկա էին ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը, պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մարկոսյանը, ղեկավար կազմը, Թովմասյան հիմնադրամի հոգաբարձուներից խորհրդի նախագահ, բարերար Արտակ Թովմասյանը, ՀՀ կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանը, Կոմպոզիտոր Էդգար Գյանջումյանը և Մոսկվայի տան տնօրեն Վահրամ Կարապետյանը։
Հյուրերը շրջեցին Կրթահամալիրի տարածքով, հարգանքի տուրք մատուցեցին ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված ոստիկանների հիշատակին, այնուհետև Թովմասյան հիմնադրամի աջակցությամբ տեղադրված մեծանուն կոմպոզիտոր, խորհրդային միլիցիայի գեներալ-մայոր Ալեքսեյ Հեքիմյանի կիսանդրու մոտ տեղի ունեցավ ցերեկույթ՝ նվիրված մեծանուն կոմպոզիտորին։
Հնչեցին Ալեքսեյ Հեքիմյանի հեղինակային՝ «Բարի արագիլ», «Կռունկ» «Բարով եկար», «Երգիր ինձ համար» երգերը։ Միջոցառմանը ելույթ ունեցան Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական քոլեջի փոխտնօրեն Արման Նիկոլյանը, քոլեջի սաները, ինչպես նաև երգիչներ Սյուզի Արամյանը և Գևորգ Պողոսյանը։

Мероприятие, посвященное дню рождения Алексея Экимяна
10 мая в Образовательном комплексе МВД РА при содействии Министерства внутренних дел РА и по инициативе Фонда Товмасяна состоялось мероприятие, посвященное дню рождения генерал-майора советской милиции Алексея Экимяна.
На мероприятии присутствовали начальник Образовательного комплекса МВД РА, полковник полиции М. Мурадян, заместитель начальника, полковник полиции М. Маркосян, руководящий состав, попечители фонда Товмасян, председатель совета, благодетель Артак Товмасян, председатель Союза композиторов РА Арам Сатян, композитор Эдгар Гянджумян и директор Дома Москвы Ваграм Карапетян.
Гости обошли территорию Образовательного комплекса, почтили память полицейских, погибших при исполнении служебных обязанностей, затем у бюста великого композитора, генерал-майора советской милиции Алексея Экимяна, установленного при поддержке Фонда Товмасяна, состоялось мероприятие, посвященное великому композитору.
Прозвучали авторские песни Алексея Экимяна «Добрый аист», «Крунк», «С добром пришел», «Спой мне». На мероприятии выступили заместитель директора Государственного колледжа имени Романоса Меликяна Арман Николян, воспитанники колледжа, а также певцы Сюзи Арамян и Геворг Погосян.