Դասախաղ`«Ոստիկանության ծառայողի էթիկա և բարեվարքություն» առարկայի շրջանակներում
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորողները մասնակցեցին հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա․ Գրիգորյանի կազմակերպած գործնական դասախաղ-քննարկմանը` «Ոստիկանության ծառայողի էթիկա և բարեվարքություն» առարկայի շրջանակներում։ Դասախաղի թեման էր՝ «Մասնագիտական էթիկան՝ որպես ոստիկանի բարեվարքության խթանման և բարոյական խնդիրների հաղթահարման ուղենիշ»:
Էթիկական դասախաղի նպատակն էր սովորողների մոտ ամրապնդել էթիկայի խնդիրների և բարեվարքության խթանմանն ուղղված գիտելիքները, նաև թե ինչպես է անձի բարոյականության ձևավորումը ներառում էթիկական ստանդարտներն ու վարքագիծը, ինչպես է այդ հարաբերությունն ազդում ոստիկանության ծառայողների մասնագիտական արդյունավետության վրա։
Ընթացքում սովորողներին ուղղվեցին հարց-խնդիրներ, քննարկվեցին այդ խնդիրների պատասխանները, նաև անդրադարձան էթիկայի նորմերի չպահպանման հետևանքներին` հաշվի առնելով համապատասխան օրենքները։ Վերջում սովորողներն ուսուցողական ֆիլմ դիտեցին ոստիկանի բարեվարքության և մասնագիտական ընտրության կարևորության մասին։

Игра по предмету «Этика и добропорядочность служащего полиции»
Учащиеся 2-го курса Колледжа Образовательного комплекса полиции РА приняли участие в практическом занятии-обсуждении, организованном старшим преподавателем кафедры социальных наук и психологии, подполковником полиции А. Григорян в рамках предмета «Этика и добропорядочность служащего полиции». Тема урока: «Профессиональная этика как ориентир для стимулирования добропорядочности и преодоления моральных проблем полицейского».
Целью этической игры было закрепление у учащихся знаний, направленных на продвижение этических проблем и добропорядочности, а также то, как формирование нравственности личности включает этические стандарты и поведение, как эти отношения влияют на профессиональную эффективность сотрудников полиции.
В ходе обучения учащимся были заданы вопросы-задачи, обсуждены ответы на эти проблемы, а также затронуты последствия несоблюдения этических норм с учетом соответствующих законов. В конце учащиеся посмотрели обучающий фильм о добропорядочности полицейского и важности профессионального выбора.
Учащиеся клуба задали докладчику вопросы, на которые были даны исчерпывающие ответы. В рамках темы прошли бурные обсуждения.