ԱՄՆ դեսպանատան ներկայացուցիչների այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Հոկտեմբերի 1-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի ղեկավար Ալեքսիս Հաֆթվանին, նույն ծրագրի իրավական հարցերով ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյը և փորձագետ Կարինե Քեշաբյանը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետի տեղակալ, ինքը և միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սեդրակյանը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանի գլխավորությամբ հյուրերին դիմավորեցին ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սուքիասյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը:
Մ․Մարկոսյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, այցելեցին Կրթահամալիրի Ուսումնական կենտրոն, նոր կառուցված փորձակայան, ծանոթացան նաև պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումների ընթացքին։
Հանդիպումը շարունակվեց Մ․ Մարկոսյանի աշխատասենյակում, որտեղ նա ներկայացրեց Կրթահամալիրի կառուցվածքը, իրականացվող ուսումնական ծրագրերը, առանձնակի մանրամասնությամբ անդրադարձավ նոր պարեկային ծառայության ուսումնական գործընթացին, նյութատեխնիկական ապահովվածությանը և կուտակված փորձին։
Կողմերը քննարկեցին նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր, պայմանավորվեցին այսուհետ ևս արդյունավետ շարունակել համագործակցությունը:

Визит представителей Посольства США в Образовательный комплекс полиции РА
1 октября в Օбразовательном комплексе полиции РА с ознакомительным визитом побывали руководитель программы по борьбе с наркотиками и правоохранительному сотрудничеству Посольства США Алексис Хафтван, старший советник по правовым вопросам той же программы Ади Холлей и эксперт Карине Кешабян, а также заместитель начальника управления международного сотрудничества штаба Полиции РА, он же начальник отдела по сотрудничеству с международными организациями, полковник полиции Армен Седракян.
Во главе с временно исполняющим обязанности начальника Образовательного комплекса полиции РА подполковником Мисаком Маркосяном гостей встретили начальник Учебного центра, полковник полиции Армен Сукиасян и начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Григорий Давтян.
В сопровождении М. Маркосяна гости обошли территорию Образовательного комплекса полиции РА, посетили Учебный центр Образовательного комплекса, недавно построенные симуляционные аудитории, ознакомились с ходом проверки физической подготовки для приема на обучение с целью назначения на должности в патрульной службе.
Визит продолжился в кабинете М. Маркосяна, где он представил структуру Образовательного комплекса, реализуемые учебные программы, особо подробно остановился на учебном процессе новой патрульной службы, материально-техническом обеспечении и накопленном опыте.
Стороны обсудили также другие вопросы, представляющие взаимный интерес, договорились о дальнейшем эффективном продолжении сотрудничества.