ԱՄՆ դեսպանատան ներկայացուցիչների այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Հոկտեմբերի 1-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի ղեկավար Ալեքսիս Հաֆթվանին, նույն ծրագրի իրավական հարցերով ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյը և փորձագետ Կարինե Քեշաբյանը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետի տեղակալ, ինքը և միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սեդրակյանը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանի գլխավորությամբ հյուրերին դիմավորեցին ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Սուքիասյանը և միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը:
Մ․Մարկոսյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, այցելեցին Կրթահամալիրի Ուսումնական կենտրոն, նոր կառուցված փորձակայան, ծանոթացան նաև պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումների ընթացքին։
Հանդիպումը շարունակվեց Մ․ Մարկոսյանի աշխատասենյակում, որտեղ նա ներկայացրեց Կրթահամալիրի կառուցվածքը, իրականացվող ուսումնական ծրագրերը, առանձնակի մանրամասնությամբ անդրադարձավ նոր պարեկային ծառայության ուսումնական գործընթացին, նյութատեխնիկական ապահովվածությանը և կուտակված փորձին։
Կողմերը քննարկեցին նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր, պայմանավորվեցին այսուհետ ևս արդյունավետ շարունակել համագործակցությունը:

The USA embassy representatives’ visit to the Educational Complex of Police of RA
On the 1st of October the first secretary, Justice Program Director of Bureau for International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) program of the USA embassy Alexis Haftvani, senior adviser on legal issues of the same program Audie Holloway, expert Karine Keshabyan, as well as Deputy Head of the division of International Cooperation with International Organizations, police colonel Armen Sedrakyan had a cognitive tour around the Educational Complex of Police of RA.
With the leadership of Acting Head of the Police Educational Complex of RA, police lieutenant-colonel Misak Markosyan, the guests were met by the Head of Training Center, police colonel Armen Sukiasyan and Head of International Cooperation and IT division, police lieutenant-colonel Grigori Davtyan.
With the accompaniment of M. Markosyan, the gusts had a tour around the Police Educational Complex of RA, visited to the Training Center, new designed simulation classrooms, got acquainted with admission checking exams of physical preparedness for Patrol service training program.
The meeting continued at the work office of M. Markosyan, where he presented the structure, implemented education programs, training programs of Patrolling in details, material-technical equipment and complied experience.