Հանդիպում կրթահամալիրում ԱՄՆ դեսպանատան և միջազգային փորձագետների հետ
ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ ոստիկանությունում իրականացվող բարեփոխումների շրջանակում դեկտեմբերի 11-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել միջազգային փորձագետ Եկատերինա Զգուլաձեն, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության Թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի տնօրեն Մայքլ Շուլմանը, ծրագրի իրավապահ գործերով ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյը, ինչպես նաև ԹՊԻՀ ծրագրի համակարգողներ Մարիցա Հովհաննիսյանն ու Կարինե Քեշաբյանը։
ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Ղուկասյանի գլխավորությամբ հյուրերին ընդունեցին կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․ Մարկոսյանը, կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ․ Գևորգյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․ Դավթյանը:
Հանդիպման ընթացքում Ա․ Ղուկասյանը և Մ․ Մարկոսյանը ներկայացրին կրթահամալիրի կառուցվածքը, իրականացվող կրթական ծրագրերը և զարգացման տեսլականը։
Քննարկվեցին երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բազմաթիվ հարցեր կրթահամալիրում իրականացվելիք բարեփոխումների ընթացքի և անհրաժեշտ ռեսուրսների վերաբերյալ։

Встреча с представителями Посольства США в Армении и с международным экспертом
При содействии Посольства США, в рамках проводимых в Полиции РА реформ, 11 декабря 2019 года Образовательный комплекс полиции посетили международные эксперты Екатерина Згуладзе, Майкл Шульман, директор Программы сотрудничества между правоохранительными органами при Посольстве США, старший юрисконсульт по проекту Ади Головей, а также координаторы проекта Марица Ованнисян и Карине Кешабян.
Во главе с начальником штаба полиции РА, полковником полиции Арменом Гукасяном гостей принял первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции подполковник полиции М.Маркосян, начальник развития и учебно-методического управления Образовательного комплекса полиции РА полковник полиции Г. Геворгян, начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Г. Давтян.
Во время встречи А. Гукасян и М. Маркосян представили структуру Образовательного комплекса, реализуемые образовательные программы и стратегию развития учебного заведения. Были обсуждены многочисленные вопросы, представляющие взаимный интерес, а также вопросы, касающиеся процесса проводимых в Образовательном комплексе реформ и необходимых для этого ресурсов.
Затем гости встретились со студентами магистратуры и бакалавриата академии, а также колледжа Образовательного комплекса РА.