ՎերադառնալԱՄՆ դեսպանատան ներկայացուցիչները կրթահամալիրում
2018թ. հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԱՄՆ դեսպանատան թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի իրավական հարցերով ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյը և քրեական արդարադատության բարեփոխումների ծրագրի ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանը:
Հյուրերի հետ կայացավ հանդիպում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ.Բաբայանի աշխատասենյակում, որին ներկա էին նաև կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ.Գրիգորյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ.Գևորգյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ.Դավթյանը:
Ողջունելով հյուրերին` գեներալ-մայոր Մ.Բաբայանը կարևորեց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության հետ շփումները և համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացումը:
Կողմերը քննարկեցին փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր՝ նախատեսվող համագործակցության ծրագրերի և ուղղությունների կապակցությամբ, որից հետո հյուրերը շրջեցին կրթահամալիրի տարածքով:

BackThe representatives of the USA embassy to Armenia visited to the Educational Complex
On 23th of October the senior advisor for the legal issues of the countering drug trafficking and law enforcement cooperation unit of the US embassy Audie Holloway and the project manager of criminal justice reforms Kristina Afoyan visited to the Police Educational Complex of RA.
The meeting was held at the work office of the Head of the Police Educational Complex of RA, police major general M. Babayan, where the Head of the Academy of Educational Complex, police colonel G. Grigoryan, Head of the educational-methodical and development department, police colonel G. Gevorgyan, Head of the International Cooperation and IT unit, police lieutenant colonel G. Davtyan also attended at the meeting.
Greeting the guests, police major general M. Babayan gave importance to the communication with the USA embassy to Armenia and the development of the prospective directions of the cooperation.
The sides discussed several issues of mutual interests, related to the intended cooperative projects and directions. Afterwards, the guests had a tour around the Educational Complex.