Կրթահամալիրում մեկնարկեց ամփոփիչ ատեստավորումը
Հունիսի 13-ին Կրթահամալիրում մեկնարկեց ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի, անվճար և հեռակա ուսուցման 2021-2022 ուսումնական տարվա ամփոփիչ ատեստավորումը, որի կապակցությամբ խորհրդակցություն էր հրավիրվել։
Քննարկմանը ներկա էին առարկայական հանձնաժողովների նախագահներն ու անդամները, ինչպես նաև ընդհանուր հանձնաժողովի անդամները։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց պետական ամփոփիչ ատեստավորումը պատշաճ անցկացնելու անհրաժեշտությունը, ստուգվեցին նախապատրաստական աշխատանքների իրականացման արդյունքները։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ամփոփիչ ատեստավորման ընդհանուր հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանն իր գոհունակությունը հայտնեց անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքները պատշաճ իրականացնելու համար։
Համաձայն Կրթահամալիրի ակադեմիայի բակալավրիատի 2021-2022 ուստարվա շրջանավարտների ամփոփիչ ատեստավորման և նախորդ տարիների շրջանավարտների վերաատեստավորման ժամանակացույցի` ավարտական աշխատանքները կտևեն մինչև հուլիսի մեկը։

В Образовательном комплексе стартовала итоговая аттестация
13 июня в Образовательном комплексе стартовала итоговая аттестация бакалавриата юридического факультета Академии платной, бесплатной и заочной формы обучения, в связи с чем было созвано совещание.
На обсуждении присутствовали председатели и члены предметных комиссий, а также члены общей комиссии. В ходе встречи была обсуждена необходимость надлежащего проведения итоговой государственной аттестации, были проверены результаты подготовительных работ.
Начальник Образовательного комплекса полиции РА, заместитель председателя итоговой аттестационной комиссии, полковник полиции М. Мурадян выразил удовлетворение в связи с надлежащим выполнением необходимых подготовительных работ.
Согласно графику итоговой аттестации выпускников бакалавриата Академии Образовательного комплекса 2021-2022 учебного года и повторной аттестации выпускников предыдущих лет, выпускные экзамены продлятся до 1 июля.