Ամփոփիչ ատեստավորում
Հուլիսի 20-ին Կրթահամալիրում մեկնարկել է քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի սովորողների 2021-2022 ուստարվա ամփոփիչ ատեստավորումը։ Այդ առիթով հրավիրված խորհրդակցությանը ներկա էին Կրթահամալիրի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ․Մարկոսյանը, Քոլեջի ղեկավար կազմը և առարկայական հանձնաժողովների նախագահներն ու անդամները:
Համաձայն Կրթահամալիրի քոլեջի 2021-2022 ուստարվա շրջանավարտների ամփոփիչ ատեստավորման և նախորդ տարիների շրջանավարտների վերաատեստավորման ժամանակացույցի՝ ամփոփիչ ատեստավորումը կտևի մինչև հուլիսի 31-ը:

20 июля в Образовательном комплексе полиции РА стартовала итоговая аттестация выпускников факультета среднего профессионального полицейского образования Колледжа 2021-2022 учебного года. На совещании присутствовали заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян, руководящий состав Колледжа, председатели и члены предметных комиссий.
Согласно графику итоговой аттестации выпускников колледжа 2021-2022 учебного года и переаттестации выпускников предыдущих лет, итоговая аттестация продлится до 31 июля.