Հայտնի են ընդունվածների անունները
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով հեռակա վճարովի ուսուցման 2022-2023 ուսումնական տարվա դիմորդների ընդունելության հարցազրույցը։ Մասնակցում էր 7 դիմորդ, որոնցից 5-ին հաջողվեց հաղթահարել հարցազրույցը:
Հարցազրույցի ընթացքում դիմորդներին տրվեցին ընդհանուր զարգացվածության և մասնագիտական գործունեության վերաբերյալ հարցեր:
Ընդունելության հանձնաժողովի վերջնական որոշմամբ՝ նախորդ՝ նոյեմբերի 1-ի հարցազրույցն անցած 9 դիմորդներին միացան ևս 5 դիմորդ, և արդյունքում՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի հեռակա վճարովի և անվճար հիմունքներով մագիստրատուրա ընդունվեց 14 դիմորդ:

Известны имена поступивших
3 ноября в Образовательном комплексе полиции РА состоялось собеседование с поступающими на заочное платное обучение Академии по образовательной программе магистра по специальности «Юриспруденция». В нем приняли участие 7 абитуриентов, 5 из которых успешно прошли собеседование.
На собеседовании присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, председатель приемной комиссии, полковник полиции М. Мурадян и другие члены комиссии.
В ходе собеседования абитуриентам были заданы вопросы из сферы профессиональной деятельности и общего развития.
Окончательным решением приемной комиссии - к 9 абитуриентам, прошедшим предыдущее интервью 1 ноября, присоединились еще 5 абитуриентов, в результате чего в магистратуру на платной и бесплатной основе принято 14 абитуриентов.