ՀՀ ներքին գործերի նախարարն այցելել է ՆԳՆ կրթահամալիր և հետևել դասընթացներին
Վահե Ղազարյանը կրթահամալիրի պետ Մանուկ Մուրադյանի, պարեկային ծառայության պետ Արթուր Խուդինյանի և ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ Վաղինակ Մարտիրոսյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել Կրթահամալիրում։
Ներքին գործերի նախարարը հետևել է մայիսի 2-ից մեկնարկած պարեկային ծառայության վերջին՝ 4-րդ հոսքի դասընթացներին։
Վահե Ղազարյանը զրուցել է դասընթացավարների և ապագա պարեկների հետ, հետաքրքրվել դասապրոցեսի ընթացքի և ուսումնական ծրագրի մասին։
Հիշեցնենք, որ ՆԳՆ կրթահամալիրում դասընթացներ են անցկացվում պարեկային ծառայության Արարատի, Արմավիրի, Վայոց ձորի և Սյունիքի ստորաբաժանումների ապագա պարեկների համար։ Դասընթացը տևում է հինգ ամիս, որի ընթացքում սովորողներին դասավանդվում է 24 մոդուլից բաղկացած ուսումնական ծրագիր։ Ուսումնառության վերջին մեկ ամիսը նախատեսված է մասնագիտական պրակտիկայի համար, ինչից հետո պետական ամփոփիչ ատեստավորումը հաղթահարած սովորողները հոկտեմբերից չորս մարզերում կանցնեն ծառայության, և այսպիսով պարեկային ծառայությունը կգործի հանրապետության ողջ տարածքում։

Министр внутренних дел РА посетил Образовательный комплекс МВД и проследил за курсами
Ваге Казарян в сопровождении начальника Образовательного комплекса Манука Мурадяна, начальника Патрульной службы Артура Худиняна и начальника управления внутренней безопасности Полиции Вагинака Мартиросяна обошел Образовательный комплекс.
Министр внутренних дел происпектировал последние - четвертые по счету, курсы патрульной службы, начавшиеся 2 мая.
Ваге Казарян побеседовал с тренерами и будущими патрульными, поинтересовался ходом учебного процесса и учебной программой.
Напомним, что в Образовательном комплексе МВД проводятся курсы для будущих патрулей подразделений патрульной службы Арарата, Армавира, Вайоц Дзора и Сюника.
Курс длится пять месяцев, в течение которых учащимся преподается учебная программа из 24 модулей.
Последний месяц обучения предусмотрен для профессиональной практики, после чего учащиеся, прошедшие итоговую государственную аттестацию, с октября перейдут на службу в четыре области, и таким образом патрульная служба будет действовать на всей территории республики.