ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարն այցելել է ոստիկանության կրթահամալիր
ՀՀ ոստիկանության պարեկային նոր ծառայության առաջիկա մեկնարկին ընդառաջ՝ ապագա պարեկային ծառայողների, պարեկային ծառայության ղեկավար կազմի թեկնածուների ուսումնական գործընթացի ամփոփման և դրա արդյունքներին ծանոթանալու նպատակով՝ հունիսի 24-ին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այցելեց ոստիկանության կրթահամալիր։
ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի, ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի, արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանի, բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ Նիկոլ Փաշինյանը շրջեց ոստիկանության կրթահամալիրում, հանդիպեց ապագա պարեկներին, ծանոթացավ ուսումնական գործընթացին։ Ոստիկանության, ինչպես և կրթահամալիրի ղեկավար կազմը վարչապետի պաշտոնակատարին ներկայացրին պարեկային ծառայության թեկնածուների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման պայմանները և այդ ուղղությամբ արված աշխատանքները: Այդ գործում, բացի կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմից, ներգրավված են եղել նաև մրցութային կարգով ընտրված դասախոսներ և ԱՄՆ-ից ժամանած մասնագետներ:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին ներկայացվեցին նաև պարեկային ծառայության գործարկման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները և ծառայության հաջող մեկնարկն ապահովելու համար առաջիկայում իրականացվելիք միջոցառումները:
Կառավարության անդամների ու ոստիկանության ղեկավարության մասնակցությամբ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որը վարում էր վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։

Исполняющий обязанности премьер-министра РА посетил Образовательный комплекс
24 июня исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян посетил Образовательный комплекс полиции с целью ознакомления и обобщения результатов учебного курса подготовки будущих патрульных служащих, а также кандидатов в руководящий состав патрульной службы.
Никол Пашинян, в сопровождении исполняющего обязанности вице-премьера РА Мгера Григоряна, начальника полиции Ваге Казаряна, исполняющего обязанности министра юстиции Рустама Бадасяна, а также высокопоставленных чиновников, посетил Образовательный комплекс полиции, встретился с будущими служащими патрульной полиции, ознакомился с учебным процессом. Руководящий состав Полиции, а также Образовательного комплекса представил исполняющему обязанности премьер-министра условия организации учебного процесса подготовки кандидатов патрульной службы и проделанную в этом направлении работу. В этом деле, помимо профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса, были задействованы также отобранные на конкурсной основе преподаватели и специалисты, прибывшие из США.
Исполняющему обязанности премьер-министра Николу Пашиняну была представлена также работа, проведенная для задействования патрульной службы, и мероприятия, которые в ближайшее время будут осуществлены для обеспечения успешного старта службы.
ИО премьер-министра Никол Пашинян провел совещание с участием членов правительства и руководства Полиции.