Արհեստական բանականությունը` քաղաքացիական իրավահարաբերության սուբյեկտ
Կայացավ Կրթահամալիրի սովորողների բանավեճի ակումբի հերթական բանավեճ-մրցույթը։ Այս անգամ բանավեճի մասնակիցներն ընտրվել էին ոչ միայն Ակումբի հիմնական անդամներից, այլ նաև Կրթահամալիրի ակադեմիայի մյուս սովորողներից։
«Կողմ» և «Դեմ» թիմերը բանավիճեցին «Արհեստական բանականությունը` քաղաքացիական իրավահարաբերության սուբյեկտ» թեմայի շուրջ։ Թեման առաջարկել էր Կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության կապիտան Գ․Մարուքյանը, ով բանավեճի 3 դատավորներից մեկն էր։ Մյուս երկու դատավորներն էին՝ Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Հովհաննիսյանը, քոլեջի հասարակագիտական առարկաների և հոգեբանության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա․Գրիգորյանը։ Դատավորների անաչառ գնահատման արդյունքում հաղթող ճանաչվեց Կողմ թիմը, որի կազմում հանդես էին գալիս ակադեմիայի վճարովի ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորողները։ Ըստ դատավորների՝ «Կողմ» թիմի ելույթներն ու փաստարկներն ավելի համոզիչ էին, և դիրքորոշումն ավելի ընդունելի էր, քան հակառակորդ թիմինը։
Բացի գնահատելուց, դատավորները երկու թիմերի ելույթների շուրջ իրենց դիտարկումներն ու դիտողություններն արեցին՝ վեր հանելով թիմերի ուժեղ և թույլ կողմերը։

Искусственный интеллект - субъект гражданских правоотношений
Состоялось очередная дискуссия клуба полемики Образовательного комплекса. На этот раз участники дискуссии были выбраны не только из основных членов клуба, но и из других учащихся Академии Образовательного комплекса.
Команды «За» и «Против» дискутировали на тему: «Искусственный интеллект-субъект гражданских правоотношений».  Тему предложила временно исполняющая обязанности начальника кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса, капитан полиции Г. Марукян, которая была одним из трех судей дискуссии. Двумя другими судьями были заместитель начальника Академии Образовательного комплекса, полковник полиции А. Оганесян и старший преподаватель кафедры социальных наук и психологии Колледжа, подполковник полиции А. Григорян. В результате беспристрастной оценки судей победителем была признана команда «За», в составе которой выступали учащиеся 2-го курса платного обучения Академии. По мнению судей, выступления и аргументы команды «За» были более убедительными, и позиция была более приемлемой, чем у команды соперника.
Помимо оценки, судьи сделали свои наблюдения и замечания по выступлениям обеих команд, выявив сильные и слабые стороны команд.