Կրթահամալիրի ներկայացուցիչը մասնակցեց ԵՄ իրավապահ մարմինների վերապատրաստման գործակալության կազմակերպած դասընթացին
ԵՄ իրավապահ մարմինների վերապատրաստման գործակալության (ՍԻՊՈԼ) Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարում ուսումնական և օպերատիվ փոխգործակցություն (ԹՈՓՔՈՓ) ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի հուլիսի 11-ից 15-ը Բուդապեշտում անցկացվեց էլեկտրոնային ուսուցման թեմայով վերապատրաստման դասընթաց` Արևելյան գործընկերության երկրների համար։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից մասնակցում էր ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության միջազգային համագործակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Կարինե Սաֆարյանը։
Դասընթացի նպատակն էր մասնակիցներին ծանոթացնել խառը ուսուցման ձևերին, էլեկտրոնային ուսուցման հիմնական տեխնիկային, ինչպես նաև կրթական բովանդակություն ստեղծելու և վեբինարներ վարելու գործիքակազմի կիրառմանը։
Ոլորտում բազմամյա փորձ ունեցող մասնագետներն այն անցկացրին ինտերակտիվ մեթոդների, մեծահասակների ուսուցման սկզբունքների կիրառմամբ։ Ձեռք բերված գիտելիքներն ամրապնդելու նպատակով բազմաթիվ գործնական առաջադրանքներ, վարժություններ և թիմային քննարկումներ եղան։

Представитель Образовательного комплекса принял участие в курсах, организованных агентством по переподготовке правоохранительных органов ЕС
В рамках программы учебного и оперативного взаимодействия (TOPCOP) в борьбе с организованной преступностью агентства по переподготовке правоохранительных органов ЕС (CEPOL) с 11 по 15 июля 2022 года в Будапеште был проведен учебный курс по электронному обучению для стран Восточного партнерства. Образовательный комплекс полиции РА представляла заместитель начальника отдела международного сотрудничества и внедрения информационных технологий управления по учебно-методической работе и развитию подполковник полиции Сафарян Карине.
Цель курса - ознакомить участников с формами смешанного обучения, основными приемами электронного обучения, а также с применением инструментария для создания образовательного контента и проведения вебинаров.
Специалисты, имеющие многолетний опыт в этой области, провели его с использованием интерактивных методов и принципов обучения взрослых. С целью укрепления полученных знаний было предложено много практических заданий, упражнений и командных обсуждений.