Կրթահամալիրի ներկայացուցիչը մասնակցեց ԵՄ իրավապահ մարմինների վերապատրաստման գործակալության կազմակերպած դասընթացին
ԵՄ իրավապահ մարմինների վերապատրաստման գործակալության (ՍԻՊՈԼ) Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարում ուսումնական և օպերատիվ փոխգործակցություն (ԹՈՓՔՈՓ) ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի հուլիսի 11-ից 15-ը Բուդապեշտում անցկացվեց էլեկտրոնային ուսուցման թեմայով վերապատրաստման դասընթաց` Արևելյան գործընկերության երկրների համար։ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից մասնակցում էր ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության միջազգային համագործակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Կարինե Սաֆարյանը։
Դասընթացի նպատակն էր մասնակիցներին ծանոթացնել խառը ուսուցման ձևերին, էլեկտրոնային ուսուցման հիմնական տեխնիկային, ինչպես նաև կրթական բովանդակություն ստեղծելու և վեբինարներ վարելու գործիքակազմի կիրառմանը։
Ոլորտում բազմամյա փորձ ունեցող մասնագետներն այն անցկացրին ինտերակտիվ մեթոդների, մեծահասակների ուսուցման սկզբունքների կիրառմամբ։ Ձեռք բերված գիտելիքներն ամրապնդելու նպատակով բազմաթիվ գործնական առաջադրանքներ, վարժություններ և թիմային քննարկումներ եղան։

Representative of the Educational Complex attended the training course of EU Agency for Law Enforcement training (CEPOL)
Within the framework of The training and Operational Partnership against Organized Crime (TOPCOP) of EU Agency for Law Enforcement training (CEPOL) there was held training course on e-learning education for Eastern partnership countries from 11-15 of July in Budapest. Educational Complex of Police of the Republic of Armenia was represented by Deputy Head of International Cooperation and IT division of Educational and methodical and development department, police lieutenant colonel Karine Safaryan.
The aim of the training course was conducted to familiarize the participants about forms of education, e-learning basic technics, as well as creating training content and webinar tools to conduct them.
Specialists with years of experience attended the training with interactive methods, lifelong learning principles. In order to acquire strengthened knowledge, multiple practical assignments, exercises and team discussions were held. The participants were awarded with certificates at the end of the event.