Հատուկ դասախոսություն՝ Կրթահամալիրի քոլեջի սովորողների համար
Մարտի 30-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի միջին մասնագիտական կրթության 2-րդ կուրսի «Ընտանիքում բռնության և անչափահասների կողմից կատարվող իրավախախտումների կանխարգելումը» մոդուլի «Ընտանեկան բռնությունը որպես սոցիալական խնդիր» թեմայով նախատեսված դասախոսությունն անցակցրեց ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ՀԱԱԳ վարչության ԱՀ և ԸԲԿ վարչության ԸԲԿ բաժնի ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր Ի.Խաչատրյանը։
Ի. Խաչատրյանը ներկայացրեց ուսումնասիրվող թեմայի իրավական հիմքերը, ոստիկանության մասնագիտացված ստորաբաժանման ծառայողների իրավասությունները, ինչպես նաև 2023 թվականի առաջին եռամսյակի վիճակագրական տվյալները՝ համեմատելով այն նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ: Դասախոսության ավարտին ոստիկանության մայոր Ի.Խաչատրյանը սովորողներին հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերին տվեց սպառիչ պատասխաններ:

Специальная лекция для студентов Колледжа Образовательного комплекса
30 марта лекцию на тему: «Семейное насилие как социальная проблема» модуля «Предотвращение насилия в семье и правонарушений, совершаемых несовершеннолетними» 2-го курса среднего профессионального образования Колледжа Образовательного комплекса полиции РА провел старший инспектор отдела по предотвращению домашнего насилия управления по делам несовершеннолетних и предотвращению домашнего насилия главного управления по обеспечению общественной безопасности Полиции МВД Республики Армения, майор полиции И. Хачатрян.
И.Хачатрян представил правовые основы изучаемой темы, компетенцию сотрудников специализированного подразделения полиции, а также статистические данные за первый квартал 2023 года, сравнив их с аналогичным периодом прошлого года.  По окончании лекции майор полиции И.Хачатрян дал исчерпывающие ответы на многочисленные вопросы, интересующие учащихся.