Հերթական գիտագործնական համաժողովին մասնակցեց նաև Կրթահամալիրի ներկայացուցիչը
Ապրիլի 3-ին տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Կրասնոդարի համալսարանի կազմակերպած միջազգային գիտական ֆորումի շրջանակում անցկացվող «Գիտության և պրակտիկայի արդի հիմնախնդիրները» թեմայով 11-րդ միջազգային գիտագործնական համաժողովը, որին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայից մասնակցում էր իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորող Լուիզա Խաչատրյանը։ Վերջինս ներկայացրեց «Արհեստական բանականության տեղը իրավահարաբերության տարրերի շարքում» թեմայով զեկույցը։ Աշխատության գիտական ղեկավարն էր ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանութան կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի դոցենտ, ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը։
Կազմակերպիչները նշեցին, որ մասնակցության հայտ ներկայացվել են բազմաթիվ երկրներից, սակայն կազմակերպչական-խմբագրական կոմիտեն ընտրել է լավագույն աշխատանքները, որոնց հեղինակներն էլ հանդես եկան զեկույցներով։
Լուիզա Խաչատրյանի ելույթի շուրջ ակտիվ քննարկում ծավալվեց, և այն գնահատվեց որպես արդիական և ուսանելի ելույթ։ Ունկնդիրները հույս հայտնեցին, որ զեկույցի թեմայով ևս կկատարվեն հետազոտական աշխատանքներ։

В очередной научно-практической конференции принял участие также представитель Образовательного комплекса
3 апреля состоялась 11-ая Международная научно-практическая конференция на тему «Актуальные вопросы науки и практики», проводимая в рамках Международного научного форума, организованного Краснодарским университетом МВД РФ, в которой от Академии Образовательного комплекса полиции МВД РА участвовала учащаяся 2-го курса очного бесплатного обучения бакалавриата юридического факультета Луиза Хачатрян. Последняя представила доклад на тему «Место искусственного интеллекта среди элементов состава правоотношений». Научным руководителем работы была доцент кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции МВД РА, временно исполняющая обязанности начальника кафедры, кандидат юридических наук, доцент, капитан полиции Гаяне Марукян.
Организаторы отметили, что заявки на участие были поданы из многих стран, однако организационно-редакционный комитет выбрал лучшие работы, авторы которых выступили с докладами.
Вокруг выступления Луизы Хачатрян развернулось активное обсуждение, и оно было оценено как актуальное и поучительное. Слушатели выразили надежду, что по теме доклада также будет проведена исследовательская работа.