Կրթահամալիրի առաջին կուրսի սովորողը մասնակցեց միջազգային գիտագործնական համաժողովին
Ապրիլի 25-ին տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Կրասնոդարի համալսարանի կազմակերպած «Գիտության և պրակտիկայի արդի հիմնախնդիրները» թեմայով 10-րդ միջազգային գիտագործնական առցանց համաժողովը: Համաժողովին մասնակցում էին ԱՊՀ երկրների շուրջ 15 բուհերի սովորողներ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրից մասնակցում էր Կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման առաջին կուրսի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Անգելինա Հովհաննիսյանը՝ ներկայացնելով «Ապագա իրավաբանների պատրաստման համար օտար լեզվի ուսումնասիրման ավանդական և նորարարական մոտեցումները» թեմայով զեկույցը: Զեկույցի գիտական ղեկավարն է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների ամբիոնի դոցենտ, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության փոխգնդապետ Գալինա Ռուսակովան:
Ելույթի ընթացքում զեկուցողն անդրադարձավ օտար լեզվի ուսումնասիրման կարևորությանը, իրավաբանական ոլորտում այն դասավանդելու մեթոդաբանությանը։ Նորարարական մոտեցումներ տրվեցին լեզուն իրավաբանական միջավայրում արդյունավետ դասավանդելու և ուսումնասիրելու վերաբերյալ, մասնավորապես՝ Կրթահամալիրի ներկայացուցիչն առաջարկեց, որ մասնագիտական որոշ առարկաներ առցանց եղանակով դասավանդեն արտասահմանյան գործընկեր բուհերի դասախոսները, ինչը խթան կհանդիսանա օտար լեզուները մասնագիտական հարթության մեջ ուսումնասիրելու և ձեռքբերված գիտելիքներն ամրապնդելու համար:

The first year student participated at the International scientific-practical conference
On the 25th of April there was held the 10th international scientific-practical online conference on “Actual issues concerning to Science and practice” of Krasnodar University of MIA of RF. Students of 15 HEIs of CIS countries participated at the conference.
The first year student of free based education of Bachelor degree of Law faculty of the Academy of the Educational Complex police sergeant Angelina Hovhannisyan participated at the conference, introducing her speech on “Creative and traditional approaches for studying Foreign language in the frames of preparing future lawyers”. Scientific supervisor of the speech is Associate professor of the Chair of Languages of College of the Educational Complex, PhD of Pedagogical sciences, police lieutenant colonel Galina Rusakova.
During the speech, the reporter talked about the importance of studying language, teaching methodology in the field of Law. Creative approaches were given for teaching and studying foreign language productively within Lawyers, especially, the representative of the Educational Complex suggested to teach online some vocational subjects by partner education institutions’ lecturers, which will promote to study foreign languages and strengthen already gained knowledge within the frames of professional area.