Մեկնարկեց անգլերենի ուսուցման դասընթացը
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեց աշխատակիցների համար նախատեսված անգլերենի ուսուցման դասընթացը, որն իրականացվում է եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքի չափորոշիչներին համապատասխան:
Կրթահամալիրի աշխատակիցների համար օտար լեզվի ուսուցման դասընթացը նախատեսված է Կրթահամալիրի 2022-2026 թվականների ռազմավարական պլանի և գործողությունների կատարման ժամանակացույցով: Աշխատակիցների նախապես ձևավորված խումբը լեզվի իմացության մակարդակը բարձրացնելու նպատակով կանցնի քառամսյա դասընթաց, որը կազմակերպվել է Կրթահամալիրի վերապատրաստման կենտրոնի ու կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժնի կողմից՝ Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի շարունակական կրթության բաժնի համագործակցությամբ:
Դասընթացի մեկնարկին ներկա էր Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ.Մարկոսյանը: Ողջունելով կազմակերպիչներին և մասնակիցներին՝ նա հույս հայտնեց, որ այս համագործակցությունը շարունակական բնույթ կկրի: Նշեց նաև, որ Կրթահամալիրում պարբերաբար իրականացվել են լեզվի ուսուցման դասընթացներ, որոնք միտված են եղել աշխատակիցների օտար լեզվի գիտելիքների զարգացմանը։ Պարոն Մարկոսյանը հավելեց նաև, որ այսուհետ Կրթահամալիրը լեզվի ուսուցման դասընթացները կիրականացնի ըստ ընտրված թիրախային խմբերի, և դասընթացի ավարտին կտրվի օտար լեզվի համապատասխան մակարդակը հավաստող փաստաթուղթ:

Стартовал курс обучения английскому языку
В Образовательном комплексе полиции РА стартовал курс обучения английскому языку для сотрудников, который осуществляется в соответствии со стандартами Европейского пространства высшего образования. Курс обучения иностранному языку для сотрудников Образовательного комплекса предусмотрен стратегическим планом и графиком выполнения действий Образовательного комплекса на 2022-2026 годы. Предварительно сформированная группа сотрудников с целью повышения уровня владения языком пройдет четырехмесячный курс, организованный центром переподготовки Образовательного комплекса и отделом обеспечения качества образования и научных работ при сотрудничестве с отделом непрерывного образования государственного университета имени В. Брюсова.
На открытии курса присутствовал первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян. Поприветствовав организаторов и участников, он выразил надежду, что это сотрудничество будет носить продолжительный характер. Он также отметил, что в Образовательном комплексе периодически проводились курсы обучения языку, которые были направлены на развитие знаний иностранного языка сотрудников. Г-н Маркосян добавил также, что отныне Образовательный комплекс будет проводить курсы по изучению языка в соответствии с выбранными целевыми группами, а по окончании курса будет предоставлен документ, подтверждающий соответствующий уровень иностранного языка.