Վերադառնալ«Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառություն» թեմայով դասընթաց կրթահամալիրում
2018թ. հունիսի 21-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը հյուրընկալել էր Վրաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության դեսպանության ներքին անվտանգության հարցերով կցորդ Բրունո Բալդուկին: Հյուրին ողջունեց և մասնակիցներին ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության միջազգային համագործակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը: Դասընթացավարը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների և ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատակիցների համար ներկայացրեց “Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառություն” թեմայով պրեզենտացիան:
Բ.Բալդուկը ներկայացրեց Ֆրանսիայի իրավապահ մարմինների փորձը թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի և դրա կանխարգելման վերաբերյալ, թմրամիջոցների փոխադրման եղանակների, դրանց տարանցիկ ուղիների մասին: Քննարկվեցին այն բոլոր թմրամիջոցների տեսակների և դրանց պրեկուրսորները, որոնք առավել տարածում ունեն Հայաստանում և սահամանակից տարածաշրջանային երկրներում, ինչպես նաև Եվրոպայում:
Հանդիպման ավարտին փորձագետը հայտնեց իր պատրաստակամությունը` համագործակցելու հայ իրավապահների հետ գործնական միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով:

BackTraining Course in the Educational Complex on the issue “Illegal drug trafficking”
On 21th of June, 2018 Police Educational Complex hosted the attaché to the Internal Security Issues of the embassy of the Republic of France to Georgia Bruno Balduk.
The head of the International Cooperation and IT unit of the educational-methodical and development department of Police Educational Complex of RA, police lieutenant colonel Grigori Davtyan welcomed and presented the participants and guests.
The trainer made a presentation on the issue “”Illegal drug trafficking” for the staff of different subdivisions of Police and State Revenue Committee of RA.
B. Balduk introduced the experience of the law enforcement authorities regarding the fighting against illegal drug trafficking, its prevention, the ways of its transportation, and its transit routes. About all kind of drugs and its precursors, which are more spread in Armenia and bordering regional countries, as well as in Europe were discussed.
At the end of the meeting, the expert expressed his readiness to cooperate with the law enforcement authorities within the framework of realizing practical events