ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրում 2023 թվականի հունիսի 27-ը դրոշմվեց հիշվող ու տոնական օրերի ցանկում: Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման շրջանավարտներն այսօր ներկայացան կրթահամալիր՝ սպասված դիպլոմներն ստանալու և կյանքի նոր մարտահրավերներն ու նոր ուղին պատվով անցնելու միտումով:
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ.Մուրադյանը, ղեկավար կազմը, վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը, շրջանավարտները և վերջիններիս ծնողները:
Մ. Մուրադյանը շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ հույս հայտնելով, որ նրանք իրենց գիտելիքները կներդնեն օրինականության ամրապնդման գործում, և հավելեց, որ չսահմանափակվեն ստացած գիտելիքներով և համարձակ քայլերով շարժվեն առաջ:
Շրջանավարտները հիսունինն էին, նրանցից վեցը գերազանցության դիպլոմ ստացան:
Բացի այդ, սահմանված էր նաև 3 անվանակարգ, որոնցում որպես «Լավագույն ընթերցող» ճանաչվեց Ա.Ասլիկյանը, «Հասարակական միջոցառումներին ակտիվ մասնակցություն»` Ս.Ջավադյանը, «Ամենաբարձր առաջադիմություն»` Հ.Ալեքսանյանը, որն արարողության ավարտին շրջանավարտների անունից շնորհակալական խոսք հայտնեց կրթահամալիրի ղեկավարությանը և ողջ պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին:

В Образовательном комплексе МВД РА 27 июня 2023 года был отмечен в списке памятных и праздничных дней. Выпускники платного обучения бакалавриата юридического факультета Академии явились в Образовательный комплекс, чтобы получить свои долгожданные дипломы, достойно принять новые жизненные вызовы и начать новый путь.
На торжественной церемонии присутствовали начальник Образовательного комплекса МВД РА, полковник полиции М.Мурадян, руководящий состав, административный и профессорско-преподавательский состав, выпускники и их родители.
М. Мурадян поздравил выпускников и выразил надежду, что выпускники приложат все свои знания для укрепления законности, и добавил, что они не должны ограничиваться полученными знаниями, а смелыми шагами двигаться вперед.
Пятьдесят выпускников очного платного обучения бакалавриата юридического факультета Академии получили заветные дипломы, шесть из которых - с отличием.
Кроме того, были определены также 3 номинации, в которых «Лучшим читателем» была признана А.Асликян, «За активное участие в общественных мероприятиях» - С.Джавадян, «Самая высокая успеваемость» - А. Алексанян, которая в конце церемонии от имени выпускников выразила благодарность руководству Образовательного комплекса и всему профессорско-преподавательскому составу.
Образовательный комплекс МВД РА желает своим выпускникам доброго пути и больших профессиональных успехов.