Լճափ գյուղի աշակերտները Կրթահամալիրում
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին Գեղարքունիքի մարզի Լճափ գյուղի հիմնական դպրոցի 11-ից 12-րդ դասարանի աշակերտները։
ՀՀ ոստիկանության Կրթահամալիրի` ՀՀ ոստիկանության պատմության թանգարանի առաջատար մասնագետ, ոստիկանության պաշտոնաթող գնդապետ Դ․ Հովսեփյանի ուղեկցությամբ աշակերտները ծանոթացան Կրթահամալիրի մշակույթի կենտրոնին, ծաղիկներ խոնարհեցին Արցախյան հերոսամարտում և ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ զոհված ոստիկանների հուշակոթողին: Եղան նաև թանգարանում, որտեղ Դ.Հովսեփյանը մանրակրկիտ բացատրեց և ներկայացրեց Հայաստանի ոստիկանության անցած ուղին՝ մեր թվարկության 367 թ.սկսած` մինչև մեր օրերը:

Ученики села Лчап в Образовательном комплексе
14 ноября учащиеся 11-12 классов основной школы села Лчап Гегаркуникской области посетили Образовательный комплекс полиции РА.
В сопровождении ведущего специалиста Музея истории Полиции РА, полковника полиции в отставке Д. Овсепяна учащиеся ознакомились с центром культуры Образовательного комплекса, возложили цветы к памятнику полицейским, погибшим во время Арцахской войны и при выполнении служебных обязанностей.
Затем побывали в музее, где заведующий музея Д. Овсепян подробно объяснил и представил путь, пройденный полицией Армении начиная с 367 года нашей эры и до наших дней.