Կրթահամալիրը հյուրընկալեց Երևանի Ն.Վ. Գոգոլի անվան թիվ 35 դպրոցի աշակերտներին
Ապրիլի 6-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը հյուրընկալեց Երևանի Ն.Վ. Գոգոլի անվան թիվ 35 դպրոցի աշակերտներին: Դպրոցականներին դիմավորեցին ուսումնամեթոդական և զարգացման ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և վերահսկման բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Տ. Թևոսյանը և ՀՀ ոստիկանության թանգարանի առաջատար մասնագետ Դ. Հովսեփյանը:
Կրթահամալիրի առօրյային ծանոթացնելու նպատակով կազմակերպվեց շրջայց կրթահամալիրի տարածքում, հյուրերին ծանոթացրին Կրթահամալիրի կառուցվածքին և այն ենթակառուցվածքներին, որտեղ իրականացվում է տարբեր կրթական ծրագրերով ուսուցման գործընթաց:
Աշակերտները ծանոթացան կրթահամալիրի լսարանային ֆոնդին, այցելեցին նաև հրաձգարան և հրաձգության համար նախատեսված հատուկ կահավորված լսարանը, և Կրթահամալիրի ոստիկանության տակտիկական և տեխնիկական առարկաների ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ. Մուրադյանը ծանոթացրեց աշակերտներին հրաձգության կանոններին և գործնական հրաձգության անցկացման, դրա վարման եղանակներին ու խնդիրներին:
Դպրոցականների հետ հանդիպեցին նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի անդամները՝ ուսանողական խորհրդի նախագահ, ակադեմիայի անվճար ուսուցման առաջին կուրսի սովորող, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Հ. Հարությունյանի գլխավորությամբ, և ներկայացրին ուսանողական խորհրդի գործունեությունը:
Վերջում աշակերտներն այցելեցին ՀՀ ոստիկանության պատմության թանգարան, որտեղ Դ. Հովսեփյանը մանրակրկիտ ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության անցած ուղին և ընթացիկ ձեռքբերումները:

Образовательный комплекс принял учеников ереванской школы № 35 им. Н.В. Гоголя
Школьников встретили заместитель начальника отдела организации и контроля учебного процесса, подполковник полиции Т. Тевосян и ведущий специалист музея Полиции РА Д. Овсепян.
Для знакомства с буднями Образовательного комплекса была организована экскурсия по территории комплекса, во время которой гостей познакомили со структурой Образовательного комплекса и инфраструктурами, осуществляющими процесс обучения по различным образовательным программам.
Ученики ознакомились с аудиторным фондом Образовательного комплекса, также посетили тир и аудиторию, специально оборудованную для стрельбы. Начальник кафедры тактических и технических дисциплин полиции Образовательного комплекса, подполковник полиции Г. Мурадян ознакомил учащихся с правилами и задачами ведения стрельбы, а также практическими приёмами стрельбы.
Со школьниками встретились также члены Студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА во главе с председателем Студенческого совета, учащимся первого курса бесплатной формы обучения Академии, младшим сержантом полиции А. Арутюняном, которые представили деятельность Студенческого совета.
В конце ученики посетили музей истории Полиции РА, где Д. Овсепян подробно представил пройденный Полицией РА путь и текущие достижения.