Լույս է տեսել «ՀՀ քրեակատարողական իրավունք» (ընդհանուր մաս) ուսումնական ձեռնարկը
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «ՀՀ քրեակատարողական իրավունք» (ընդհանուր մաս) ուսումնական ձեռնարկի շնորհանդեսը, որտեղ հեղինակը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի դասախոս, ի.գ.թ., դոցենտ Դ. Թումասյանը, ներկայացրել է ՀՀ քրեակատարողական նոր օրենսգրքի ընդհանուր մասի իրավակարգավորումների մեկնաբանություններն ու վերլուծությունները:
Եվ այսպես․ 2022թ. հունիսի 15-ին ընդունվել է և 2022թ. հուլիսի 1-ից ուժի մեջ է մտել ՀՀ քրեակատարողական նոր օրենսգիրքը, որով էական փոփոխություններ են իրականացվել պատիժների կատարման և քրեաիրավական ներգործության միջոցների կիրառման ոլորտներում, նաև կարևորվել է դատապարտյալների վերասոցիալականացումը և նրանց դրական վարքագծի ձևավորումը, ընդլայնվել են նրանց իրավունքներն ու պարտականությունները:
Շնորհանդեսին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ի.գ.թ., դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը և Կրթահամալիրի ղեկավար կազմը:

Вышло в свет учебное пособие «Уголовно-исполнительное право РА» (общая часть)
9-го ноября в Образовательном комплексе полиции РА состоялась презентация учебного пособия «Уголовно-исполнительное право РА» (общая часть), где автор - преподаватель кафедры уголовного права и криминологии Образовательного комплекса полиции РА, к.ю.н, доцент Д. Тумасян представил комментарии и анализ правовых регулирований общей части нового Уголовно-исполнительного кодекса РА.
15 июня 2022 года был принят, а с 1 июля 2022 года вступил в силу новый Уголовно-исполнительный кодекс Республики Армения, которым внесены существенные изменения в область исполнения наказаний и применения мер уголовно-правового воздействия, также отмечена важность ресоциализации осужденных и формирования их позитивного поведения, расширены их права и обязанности.
В презентации приняли участие начальник Образовательного комплекса полиции РА, к.ю.н, доцент, полковник полиции М. Мурадян и руководящий состав Образовательного комплекса.