ԵԱՀԿ պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԵԱՀԿ Քարտուղարության ոստիկանությանն առնչվող ռազմավարական հարցերի բաժնի համայնքային ոստիկանության գծով խորհրդատու Մոնա Նորդբերգը և ծրագրի ազգային համակարգող Ռուզաննա Բաղդասարյանը:
Հյուրերին դիմավորեցին Կրթահամալիրի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Միսակ Մարկոսյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության մայոր Արտակ Մնացականյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը:
Մ. Մարկոսյանն այցելուներին ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում իրականացվող ուսումնական ծրագրերը և կառուցվածքը: Կողմերը քննարկեցին երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հեռանկարային ծրագրեր, որոնք առնչվում են ինչպես իրականացվող կրթական ծրագրերին, այնպես էլ դասավանդող անձնակազմի վերապատրաստմանը:

Визит делегации ОБСЕ в Образовательный комплекс полиции РА
19 октября Образовательный комплекс полиции РА посетили советник по линии муниципальной полиции отдела стратегических вопросов секретариата ОБСЕ Мона Нордберг и национальный координатор программы Рузанна Багдасарян.
Гостей встретили временно исполняющий обязанности начальника Образовательного комплекса подполковник полиции Мисак Маркосян, начальник учебно-методического управления и управления развития, майор полиции Артак Мнацаканян, начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ, подполковник полиции Григорий Давтян.
Подробнее Маркосян представил посетителям учебные программы и структуру, осуществляемые в Образовательном комплексе полиции РА. Стороны обсудили представляющие взаимный интерес перспективные программы, которые касаются как реализуемых образовательных программ, так и переподготовки преподавателей.