ԵԱՀԿ փորձագետը Կրթահամալիրում
ԵԱՀԿ «Անվտանգության ոլորտի կառավարման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակում իրականացվող՝ ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարությունից բխող միջոցառումների կատարումը գնահատելու նպատակով Կրթահամալիր էր այցելել ԵԱՀԿ փորձագետ Լաուրի Թաբուրին։
ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը, ողջունելով հյուրին, իր երախտագիտությունը հայտնեց` Ներքին գործերի նախարարությանը և Կրթահամալիրին մշտապես աջակցելու համար, մասնավորապես՝ ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ձևավորման հայեցակարգի վերաբերյալ վերջինիս կարևոր դիտարկումների ու առաջարկությունների համար։
Լաուրի Թաբուրին իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց ընդունելության համար՝ բարձր գնահատելով ՆԳՆ կրթահամալիրի ձևավորման հայեցակարգի մշակման գործում Կրթահամալիրի ղեկավարության ջանքերը՝ հավելելով, որ կրթությունն է յուրաքանչյուր բարեփոխման հիմնաքարը։
Կրթահամալիրի պետը մանրամասն ներկայացրեց բարեփոխումների ռազմավարությունից բխող իրականացված միջոցառումները, որոնք միտված են եղել մասնագիտական կրթական ծրագրերի չափորոշիչները ժամանակակից պահանջներին համահունչ դարձնելուն։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև քրեական ոստիկանության, համայնքային ոստիկանության և ազգային գվարդիայի կրթական չափորոշիչների նախագծերի մշակմանը վերաբերող հարցեր։

Эксперт ОБСЕ в Образовательном комплексе
Эксперт ОБСЕ Лори Табури посетила Образовательный комплекс с целью оценки реализации мероприятий, вытекающих из стратегии реформ Полиции, осуществляемых в рамках программы ОБСЕ «Укрепление управления сферой безопасности в Армении».
Начальник Образовательного комплекса МВД РА, полковник полиции М. Мурадян, приветствуя гостя, выразил благодарность Министерству внутренних дел за постоянное содействие Образовательному комплексу, в частности, за важные замечания и предложения последнего относительно концепции формирования Образовательного комплекса МВД РА.
Лаури Табури, в свою очередь, поблагодарила за прием, высоко оценив усилия руководства Образовательного комплекса по разработке концепции формирования Образовательного комплекса МВД, добавив, что образование является краеугольным камнем любой реформы.
Начальник Образовательного комплекса подробно представил мероприятия, вытекающие из стратегии реформ, которые были направлены на то, чтобы стандарты профессиональных образовательных программ соответствовали современным требованиям.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, касающиеся разработки проектов образовательных стандартов уголовной полиции, общинной полиции и национальной гвардии.