Շախմատի առաջնություն
Փետրվարի 15-ից 17-ը «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպությունում անցկացվեց ոստիկանության արագ շախմատի առաջնությունը, որը կայացավ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժնի և Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի համատեղ ջանքերով: Առաջնությանը մասնակցում էին ՆԳՆ ոստիկանության և փրկարար ստորաբաժանումների հավաքական 15 թիմերը։
Թիմային պայքարում հաղթող է ճանաչվել ՆԳՆ ոստիկանության շտաբի հավաքական թիմը, երկրորդ տեղը ոստիկանության կրթահամալիրն էր, երրորդ տեղն զբաղեցրեց փրկարար ծառայության հավաքական թիմը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը հանդես եկավ հետևյալ կազմով՝ ոստիկանության գնդապետ Ա․Բաբախանյան, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա․Սարգսյան, ոստիկանության փոխգնդապետ Հ․Կուծանյան։
Առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրները պարգևատրվեցին դիպլոմներով, մեդալներով, հուշանվերներով և դրամական պարգևներով։

Чемпионат по шахматам
С 15 по 17 февраля в спортивно-общественной организации «Динамо» был проведен чемпионат полиции по быстрым шахматам, который состоялся совместными усилиями отдела боевой и физической подготовки Полиции МВД РА и Ереванской шахматной федерации. В первенстве приняли участие 15 сборных команд полиции МВД и спасательных подразделений.
В командной борьбе победителем признана сборная команда штаба Полиции МВД, второе место занял Образовательный комплекс полиции, третье место заняла сборная команда спасательной службы.
Образовательный комплекс полиции РА выступил в следующем составе: полковник полиции А. Бабаханян, подполковник полиции А. Саргсян, подполковник полиции А. Куцанян.
Победители и призеры чемпионата были награждены дипломами, медалями, сувенирами и денежными призами.