Շախմատի առաջնություն
Փետրվարի 15-ից 17-ը «Դինամո» մարզական-հասարակական կազմակերպությունում անցկացվեց ոստիկանության արագ շախմատի առաջնությունը, որը կայացավ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժնի և Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի համատեղ ջանքերով: Առաջնությանը մասնակցում էին ՆԳՆ ոստիկանության և փրկարար ստորաբաժանումների հավաքական 15 թիմերը։
Թիմային պայքարում հաղթող է ճանաչվել ՆԳՆ ոստիկանության շտաբի հավաքական թիմը, երկրորդ տեղը ոստիկանության կրթահամալիրն էր, երրորդ տեղն զբաղեցրեց փրկարար ծառայության հավաքական թիմը։
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը հանդես եկավ հետևյալ կազմով՝ ոստիկանության գնդապետ Ա․Բաբախանյան, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա․Սարգսյան, ոստիկանության փոխգնդապետ Հ․Կուծանյան։
Առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրները պարգևատրվեցին դիպլոմներով, մեդալներով, հուշանվերներով և դրամական պարգևներով։

From 15-17 of February there was held the fast chess championship at the “Dinamo” sport NGO, which was arranged by the Department of martial and physical preparedness of the Police of MIA of RA and Yerevan chess federation. 15 teams of Subdivisions of Police and Emergency service of MIA attended the championship. The team of the Headquarter of the Police won the championship, the second place was received by the team of the Educational Complex, and the third one-emergency service.
The team of the Educational Complex consisted of police colonel A. Babakhanyan, police lieutenant colonel A. Sargsyan, police lieutenant colonel H. Kutsanyan.