Պարեկային ծառայության սովորողները երդվեցին
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ Կոտայքի, Արագածոտնի, Գեղարքունիքի և Տավուշի մարզերի ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պաշտոններում նշանակվելու նպատակով ընդունված սովորողների երդման արարողությունը:
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Մուրադյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով սովորողներին՝ Կրթահամալիրի պետը կարևորեց երդման խորհուրդը:
- Ձեր բարեխիղճ ծառայությունը միտված է ոչ միայն հանցավորության դեմ պայքարին, հասարակական կարգի ամրապնդմանը, այլև հասարակությանը ծառայելուն և յուրաքանչյուր քաղաքացու կողքին լինելուն,-ասաց Կրթահամալիրի պետը։ Ապա, շնորհավորելով պարեկային ծառայության սովորողներին, նրանց մաղթեց անմնացորդ նվիրում ծառայությանն ու հայրենիքին:

Присяга учащихся патрульной службы
19 сентября в Образовательном комплексе полиции РА состоялась церемония присяги учащихся, поступивших с целью назначения на должности патрульной службы Полиции РА в Котайкской, Арагацотнской, Гегаркуникской и Тавушской областях.
На торжественной церемонии присутствовал руководящий состав Образовательного комплекса полиции РА во главе с начальником Образовательного комплекса, полковником полиции Мануком Мурадяном.
Поприветствовав учащихся, начальник Образовательного комплекса подчеркнул важность присяги.
«Ваша добросовестная служба направлена не только на борьбу с преступностью, укрепление общественного порядка, но и на служение обществу, на то, чтобы быть рядом с каждым гражданином», - сказал начальник Образовательного комплекса.
М. Мурадян поздравил учащихся патрульной службы и пожелал им самоотверженно посвятить себя службе и родине.