Գործուղում Էստոնիայի Հանրապետություն
Դեկտեմբերի 4-9-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ Միսակ Մարկոսյանը միջգերատեսչական պատվիրակության կազմում գործուղվել էր Էստոնիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Տալլին:
Գործուղումն իրականացվել էր Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (OSCE) աջակցությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ձևավորման գործընթացում արտասահմանյան փորձի ուսումնասիրության նպատակով:
Պատվիրակության անդամները հանդիպումներ են ունեցել Էստոնիայի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության, դրա կազմում գործող Ոստիկանական և սահմանապահ ծառայության, Փրկարար ծառայության, «112» կենտրոնի և մի շարք այլ ստորաբաժանումների ղեկավար կազմի և ներկայացուցիչների հետ:
Այցելել են նաև Էստոնիայի Անվտանգային գիտությունների ակադեմիա, որտեղ հանգամանորեն ծանոթացել են ակադեմիայի կառուցվածքին, նյութատեխնիկական հագեցվածությանը, իրականացվող կրթական ծրագրերին, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման առանձնահատկություններին:

Командировка В Эстонскую Республику
С 4 по 9 декабря первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА Мисак Маркосян в составе межведомственной делегации был командирован в столицу Эстонской Республики Таллинн.
Командировка была осуществлена при поддержке Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) с целью изучения зарубежного опыта в процессе формирования Министерства внутренних дел.
Члены делегации встретились с руководящим составом и представителями Министерства внутренних дел Эстонской Республики, действующей в его составе полицейской и пограничной службы, спасательной службы, Центра «112» и ряда других подразделений.
Члены делегации посетили также Академию наук безопасности Эстонии, где подробно ознакомились со структурой академии, материально-техническим оснащением, реализуемыми образовательными программами, особенностями организации учебного процесса.