Մեկնարկեցին ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումները
Օգոստոսի 15-ից 16-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 2022-2023 ուսումնական տարվա ֆիզիկական պատրաստականության ընդունելության ստուգումները։
Ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումն իր մեջ ներառում է. արական սեռի դիմորդների համար՝ վազք` 100 մ և 1000 մ, ինչպես նաև ձգում պտտաձողի վրա:
Իգական սեռի դիմորդների համար նորմերը նույնն են, միայն ձգում պտտաձողի վրա վարժության փոխարեն՝ ուժային համալիր վարժություններ:
Ակադեմիա ընդունվել ցանկացողների թիվը երեսունն է, ստուգման շեմը չկարողացան հաղթահարել նրանցից երկուսը։ (Ստուգման արդյունքները)

Physical preparedness exams were launched
From 15 to 16 of August there were held checking exams of physical preparedness for the Academic year 2022-2023 state-funded Bachelor degree program of Law faculty of the Academy of the Educational Complex of Police of RA. The physical preparedness checking exams includes running activities of 100 and 1000 meters for male applicants, as well as pull ups.
Norms are the same for female applicants, and instead of pull ups they implemented activated complex strength exercises. 30 applicants struggles to enter the Educational Complex, 2 among them were not able to overcome the doorstep of exams. New hardships are foreseen in near future, we wish them success.