Ֆոկուս-խմբային հանդիպումներ
Նոյեմբերի 21-ից 28-ը, ըստ նախապես կազմված և հաստատված պլանի, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժնի աշխատակիցների կողմից անցկացվեցին ֆոկուս-խմբային հանդիպումներ կրթահամալիրի տարբեր բաժինների ծառայողների հետ՝ նպատակ ունենալով պարզել կառավարման և հաշվետվողականության արդյունավետությունը Կրթահամալիրի ստորաբաժանումներում, վեր հանել առկա խնդիրները, ինչպես նաև ստանալ առաջարկություններ նշված գործընթացների բարելավման վերաբերյալ։
Հանդիպումների ընթացքում աշխատակիցների կողմից ներկայացվեցին իրենց աշխատանքի պլանավորման և կառավարման եղանակները, քննարկվեցին մի շարք հարցեր, ներկայացվեցին աշխատանքի բարելավմանն ուղղված առաջարկներ։ Հանդիպումների արդյունքները կվերլուծվեն՝ Կրթահամալիրի ղեկավարությանը բարելավման առաջարկներ ներկայացնելու նպատակով:

С 21 по 28 ноября сотрудники отдела обеспечения качества образования и научных работ Образовательного комплекса полиции РА провели встречи фокус-групп с сотрудниками различных отделов Образовательного комплекса с целью выяснения эффективности управления и подотчетности в подразделениях Образовательного комплекса, выявления существующих проблем, а также сбора предложений по улучшению указанных процессов.
В ходе встреч сотрудники представили методы планирования и управления своей работой, обсудили рабочие вопросы, представили предложения по улучшению работы. Результаты встреч будут проанализированы с целью представления руководству Образовательного комплекса предложений по улучшению качества организации рабочего процесса.