Ֆոկուս-խմբային հանդիպումներ
Նոյեմբերի 21-ից 28-ը, ըստ նախապես կազմված և հաստատված պլանի, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժնի աշխատակիցների կողմից անցկացվեցին ֆոկուս-խմբային հանդիպումներ կրթահամալիրի տարբեր բաժինների ծառայողների հետ՝ նպատակ ունենալով պարզել կառավարման և հաշվետվողականության արդյունավետությունը Կրթահամալիրի ստորաբաժանումներում, վեր հանել առկա խնդիրները, ինչպես նաև ստանալ առաջարկություններ նշված գործընթացների բարելավման վերաբերյալ։
Հանդիպումների ընթացքում աշխատակիցների կողմից ներկայացվեցին իրենց աշխատանքի պլանավորման և կառավարման եղանակները, քննարկվեցին մի շարք հարցեր, ներկայացվեցին աշխատանքի բարելավմանն ուղղված առաջարկներ։ Հանդիպումների արդյունքները կվերլուծվեն՝ Կրթահամալիրի ղեկավարությանը բարելավման առաջարկներ ներկայացնելու նպատակով:

Focus group meetings
From the 21-28 of November, employees of the Department for Quality Assurance of Education and Scientific Works of the Educational Complex of Police of the Republic of Armenia conducted focus group meetings with officers of various departments of the Educational Complex in order to clarify the effectiveness of management and accountability in the units of the Educational Complex, identify existing problems, and provide proposals for improvement of the given process.
During the meetings, employees introduced methods for planning and managing their work, discussed work issues, and presented proposals for work improvement. The results of the meetings will be analyzed in order to provide the leadership of the Educational Complex with proposals for improving the quality of the organization of the work process.