Մեկնարկեցին ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումները
Հունիսի 20-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեցին պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երրորդ հոսքի ընդունելության ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումները, որին մասնակցում էին նախորդ ստուգումից դրական գնահատական ստացած դիմորդները:
Ստուգմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Ֆիդանյանը, Կրթահամալիրի պետ, ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, ընդունող հանձնաժողովի անդամները:
Ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումն իր մեջ ներառում է արական սեռի դիմորդների համար՝ վազք 100 մ, վազք 1000 մ, ձգում պտտաձողի վրա, իգական սեռի դիմորդների համար նորմատիվները նույնն են, սակայն պտտաձողի վրա ձգման փոխարեն սահմանված են ուժային համալիր վարժություններ:
Ստուգման արդյունքները հասանելի կլինեն հունիսի 21-ին հետևյալ հղումով՝ https://www.edupolice.am/patrol/exam.html։

Начались экзамены по проверке физической подготовки
20 июня в Образовательном комплексе полиции РА стартовали экзамены по проверке физической подготовки для поступления на должность в патрульную службу третьего потока обучения, в которой участвовали абитуриенты, получившие положительную оценку на предыдущем экзамене.
На экзамене присутствовали заместитель начальника Полиции РА, председатель приемной комиссии, полковник полиции А. Фиданян, начальник Образовательного комплекса, заместитель председателя приемной комиссии, полковник полиции М. Мурадян, члены приемной комиссии.
Проверка физической подготовки включает в себя: бег на 100 м, бег на 1000 м, отжимание на турнике. Нормативы для абитуриентов женского пола те же, однако вместо отжимания на турнике установлены силовые комплексные упражнения.