Մեկնարկեցին ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումները
Հունիսի 20-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկեցին պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման երրորդ հոսքի ընդունելության ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումները, որին մասնակցում էին նախորդ ստուգումից դրական գնահատական ստացած դիմորդները:
Ստուգմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ընդունող հանձնաժողովի նախագահ, ոստիկանության գնդապետ Ա․Ֆիդանյանը, Կրթահամալիրի պետ, ընդունող հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը, ընդունող հանձնաժողովի անդամները:
Ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումն իր մեջ ներառում է արական սեռի դիմորդների համար՝ վազք 100 մ, վազք 1000 մ, ձգում պտտաձողի վրա, իգական սեռի դիմորդների համար նորմատիվները նույնն են, սակայն պտտաձողի վրա ձգման փոխարեն սահմանված են ուժային համալիր վարժություններ:
Ստուգման արդյունքները հասանելի կլինեն հունիսի 21-ին հետևյալ հղումով՝ https://www.edupolice.am/patrol/exam.html։

Physical preparedness testing
On the 20th of June physical preparedness testing of the third group of training course for being appointed on the positions of Patrol Policing was held, where succeeded applicants during the first stage took part in. Deputy Head of Police, Head of the entrance committee, police colonel A. Fidanyan, Head of the Educational Complex of Police of RA, Deputy Head of the Committee, police captain M. Muradyan, Committee members presented at the testing. The activities of physical preparedness testing for applicants include: for male applicants-running 100 and 1000 meters, pull-ups, for female applicants-the same gym exercises but instead of pull-ups they pass some strength complex exercises.
The outcomes of the testing are available on the 21st of June to the following link: https://www.edupolice.am/patrol/exam.html.