Լույս է տեսել նոր ուսումնագործնական ձեռնարկ
Վերջերս ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի մեթոդական խորհրդի երաշխավորությամբ հրատարակվել է Ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Գ. Իսրայելյանի և Ա. Հարությունյանի համահեղինակությամբ «Հայաստանի Հանրապետության ընտանեկան իրավունք» վերտառությամբ ուսումնագործնական ձեռնարկը:
Ձեռնարկը բովանդակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտանեկան իրավունքի ինստիտուտների վերաբերյալ խնդիրներ, նաև թեստեր: Այն ներառում է նաև խնդիրների և թեստերի ճիշտ պատասխանները:
Ձեռնարկը կարող են օգտագործել համապատասխան մասնագիտական կրթական ծրագիր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների ուսանողները և դասախոսները:

Вышло в свет новое учебно-практическое пособие
Недавно по рекомендации методического совета Образовательного комплекса полиции РА было опубликовано учебно-практическое пособие под названием «Семейное право Республики Армения» начальника кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии, кандидата юридических наук, доцента Г.Исраеляна в соавторстве с А.Арутюняном.
Пособие содержит задачи, а также тесты, касающиеся института семейного права РА. Оно также включает в себя правильные ответы задач и тестов.
Пособие могут использовать студенты и преподаватели учебных заведений, осуществляющих соответствующую профессиональную образовательную программу.