Գիտական խորհրդի 3-րդ նիստը
Մարտի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 3-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել Կրթահամալիրի՝ փորձագիտական զեկույցում նշված թերությունների վերացման գործողությունների ծրագիր-ժամանակացույցից բխող 2021 թվականի 2-րդ կիսամյակի ընթացքում պատասխանատու ստորաբաժանումների կողմից կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը:
Փոփոխություն կատարվեց «Կրթական ծրագրերի մոնիթորինգի և վերանայման կարգ»-ում, որի համաձայն կարգում ամրագրված 4-րդ կետը՝ «կրթական ծրագրերի ընթացիկ մոնիթորինգը՝ երկամյա պարբերականությամբ, իսկ կրթական ծրագրերի պարբերական վերանայումը՝ հնգամյա պարբերականությամբ» հատվածները փոխարինվեցին «ելնելով կրթական ծրագրի մակարդակից» բառերով: Նշված փոփոխության նպատակն էր գործող կրթական ծրագրերի մոնիթորինգի ժամկետները տարբերակել և ավելի կարճ տևող կրթական ծրագրերը վերանայել հաճախակի, իսկ երկար տևող կրթական ծրագրերը վերանայել ծրագրի շրջափուլի ավարտից հետո: Փոփոխվեց նաև կարգի 11-րդ կետը, որի համաձայն հստակեցվեց մոնիթորինգի հանձնաժողովի կազմը:

III заседание Ученого совета
25 марта 2022 года состоялось III заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет решил утвердить отчет о работе, выполненной ответственными подразделениями в течение второго полугодия 2021 года, в соответствии с программой-графиком действий по устранению недостатков, указанных в экспертном докладе по Образовательному комплексу.
Было внесено изменение в «Порядок мониторинга и пересмотра образовательных программ», согласно которому закрепленный в порядке пункт 4 - «текущий мониторинг образовательных программ с двухлетней периодичностью», а также «пересмотр образовательных программ с пятилетней периодичностью» были заменены словами - «исходя из уровня образовательной программы». Цель данного изменения заключалась в том, чтобы зафиксировать различия в сроках мониторинга действующих образовательных программ и периодического пересмотра текущих образовательных программ. Изменению был подвержен также пункт 11 Порядка, в котором был уточнен состав мониторинговой комиссии.
После окончания Ученого совета состоялось также очередное заседание Совета Образовательного комплекса.