Գիտական խորհրդի 3-րդ նիստը
Մարտի 25-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 3-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել Կրթահամալիրի՝ փորձագիտական զեկույցում նշված թերությունների վերացման գործողությունների ծրագիր-ժամանակացույցից բխող 2021 թվականի 2-րդ կիսամյակի ընթացքում պատասխանատու ստորաբաժանումների կողմից կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունը:
Փոփոխություն կատարվեց «Կրթական ծրագրերի մոնիթորինգի և վերանայման կարգ»-ում, որի համաձայն կարգում ամրագրված 4-րդ կետը՝ «կրթական ծրագրերի ընթացիկ մոնիթորինգը՝ երկամյա պարբերականությամբ, իսկ կրթական ծրագրերի պարբերական վերանայումը՝ հնգամյա պարբերականությամբ» հատվածները փոխարինվեցին «ելնելով կրթական ծրագրի մակարդակից» բառերով: Նշված փոփոխության նպատակն էր գործող կրթական ծրագրերի մոնիթորինգի ժամկետները տարբերակել և ավելի կարճ տևող կրթական ծրագրերը վերանայել հաճախակի, իսկ երկար տևող կրթական ծրագրերը վերանայել ծրագրի շրջափուլի ավարտից հետո: Փոփոխվեց նաև կարգի 11-րդ կետը, որի համաձայն հստակեցվեց մոնիթորինգի հանձնաժողովի կազմը:

The third session of the scientific council
On the 25th of March there was held the third session of scientific council of the Educational Complex of Police of RA. As a result of discussion, the scientific council decided to approve the report concerning to mentioning about shortcomings, which is implemented by responsible subdivisions of the Educational Complex during the second half of 2021.
There were made amendments in the form of monitoring and review of education projects, where the 4th point is on “Ongoing monitoring of education projects with intervals of 2 years, and periodic review of curricula with five years of intervals” were amended with the formulation “due to the level of education projects”. The purpose of this amendment was to differentiate the monitoring dates of curricula, to review shorter curricula frequently, and to review the longer one after the end of the program.
There was an amendment in the 11th point of the order, according to which the committee staff members were clarified.