Գիտական խմբակի հերթական նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական դատավարության ամբիոնին և օպերատիվ-հետախուզական գործունեության և քրեագիտության ամբիոնին կից «Հանցագործությունների բացահայտման և քննության հիմնահարցերի հետազոտության» գիտական խմբակի նիստը՝ «Ցուցմունքի դատական դեպոնացման հիմնախնդիրները» թեմայով:
Գիտական խմբակի նիստը վարեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ի.գ.թ., դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Հովհաննիսյանը: Նիստի ընթացքում թեմայի վերաբերյալ զեկույցներով հանդես եկան ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորողներ Ռուզաննա Մարգարյանը և Լալա Ալեքյանը:
Զեկույցների ներկայացումից հետո գիտական խմբակի անդամները քննարկեցին ցուցմունքի դատական դեպոնացման ինստիտուտի ներդրման անհրաժեշտությունը և ՀՀ քրեական դատավարության նոր օրենսգրքի շրջանակներում առկա իրավակարգավորումները:

The serial meeting on scientific group
On the 22nd of December there was held the meeting of scientific group of “Crime detection and investigation issues’ research”, adjacent to the Chair of Criminal intelligence and forensic science, as well as Chair of Criminal process of the Academy of the Educational Complex of Police of RA on “Main problems of judicial deposition of testimony”. The scientific group was carried out by the Deputy Head of the Academy of the Police Educational Complex of RA, PhD of Law, associate professor, police lieutenant colonel A. Hovhannisyan. During the meeting learners on paid basis education of the 3rd year of Law faculty of the Academy Ruzanna Margaryan and Lala Alekyan had their speeches on the given issue.
After the speeches, scientific group’s members discussed about the necessity of involvement of the judicial deposition institute and current legal regulations within the framework of New Criminal Code of RA.