Գիտխորհրդի 6-րդ նիստը
Սույն թվականի հուլիսի 13-ին հեռավար կարգով տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2020 թվականի 6-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական պլանները, ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի երկրորդ կուրսի սովորողների՝ արտակարգ դրության պայմաններում ծառայությունը նախաավարտական պրակտիկային հավասարեցնելու մասին որոշման նախագիծը, ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի հեռակա ուսուցման ֆակուլտետում 2019-2020 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի ՕՀԳ առարկայի առանձնահատկությունները սահմանելու մասին որոշման նախագիծը, ինչպես նաև տպագրության երաշխավորվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների 2 մենագրությունները:
Որպես ընթացիկ հարց` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահը ներկայացրեց կիսամյակային հաշվետվություն, որը գիտխորհրդի կողմից ընդունվեց ի գիտություն:

VI заседание Ученого совета
13 июля 2020 года состоялось VIзаседание Научного совета Образовательного комплекса полиции РА. В ходе обсуждения вопросов повестки дня было принято единогласное решение об утверждении учебных планов Образовательного комплекса полиции РА. Также, в связи с объявленным в РА чрезвычайным положением, были утверждены Проект решения о зачете преддипломной службы учащихся второго курса факультета среднего полицейского профессионального образования Колледжа Образовательного комплекса полиции РА и Проект решения об определении ограничений, с учетом особенностей предмета ОРД, на второй семестр 2019-2020 учебного года, на факультете заочного обучения Академии Образовательного комплекса полиции РА. Также были одобрены к печати две монографии представителей профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса полиции РА.
В качестве текущего вопроса председатель Студенческого совета Образовательного комплекса полиции РА представил полугодовой отчет о проделанной работе, который был принят Ученым советом к сведению.