Գիտխորհրդի 6-րդ նիստը
Սույն թվականի հուլիսի 13-ին հեռավար կարգով տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2020 թվականի 6-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց հաստատել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական պլանները, ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի երկրորդ կուրսի սովորողների՝ արտակարգ դրության պայմաններում ծառայությունը նախաավարտական պրակտիկային հավասարեցնելու մասին որոշման նախագիծը, ՀՀ-ում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի հեռակա ուսուցման ֆակուլտետում 2019-2020 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի ՕՀԳ առարկայի առանձնահատկությունները սահմանելու մասին որոշման նախագիծը, ինչպես նաև տպագրության երաշխավորվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների 2 մենագրությունները:
Որպես ընթացիկ հարց` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողական խորհրդի նախագահը ներկայացրեց կիսամյակային հաշվետվություն, որը գիտխորհրդի կողմից ընդունվեց ի գիտություն:

The sixth meeting of Scientific Council
On the 13th of July of this year the 6th meeting of the Scientific Council of Educational Complex of Police of RA during 2020 took place. As a result of the discussion of Agenda issues, the scientific council decided to certify the educational plans of Police Educational Complex of RA, according to the declared emergency state, the draft project related to the equalization of the pre graduation practice and external service of the second year learners of middle vocational education faculty of the college of Educational Complex of Police of RA, the draft project related to the certifying the peculiarities of the subject Criminal Intelligence Activity for the second semester of educational year 2019-2020 of part time education, as well as two monographs by the representatives of professor-lecturing staff of Police Educational Complex of RA were guaranteed to the publication.
As ongoing issue, the Head of Student Council of Educational Complex of Police of RA introduced its semi-annual report, which was adopted by the Scientific Council.