Կայացավ գիտական խորհրդի հերթական նիստը
Հունիսի 23-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2022 թվականի 6-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց «Գիտաժողովների, ամենամյա գիտական հետազոտությունների ամփոփման կազմակերպման և անցկացման կարգում» փոփոխություն կատարել՝ ամենամյա գիտական հետազոտությունների թեմաներն ամբիոնների կողմից կրթության որակի ապահովման և գիտական աշխատանքների բաժին ներկայացնել ուսումնական տարին սկսվելուց 2 ամիս առաջ: Այս փոփոխության հիման վրա արտասահմանյան գործընկերներին նախօրոք կներկայացվեն համատեղ հետազոտությունների առաջարկներ:
Նիստն ամփոփվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի լեզուների ամբիոնի դոցենտ, ոստիկանության փոխգնդապետ, մ.գ.թ. Գալինա Ալեքսանդրի Ռուսակովային դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու վերաբերյալ հարցի քննարկմամբ: Քվեարկության արդյունքում որոշվեց Գ. Ռուսակովային դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու համար համապատասխան գրությամբ դիմել ՀՀ ԲՈԿ՝ դոցենտի գիտական կոչմանը համապատասխան դիպլոմով ամրագրելու համար:

Состоялось очередное заседание Ученого совета
23 июня состоялось VI заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет постановил внести изменение в «Порядок организации и проведения научных конференций, ежегодных научных исследований» и представлять темы ежегодных научных исследований кафедрами в отдел обеспечения качества образования и научных работ за 2 месяца до начала учебного года. На основе этого изменения зарубежным партнерам заранее будут представлены предложения по совместным исследованиям.
Итогом заседания Ученого совета, стало обсуждение вопроса о присвоении научного звания доцента преподавателю кафедры языков Колледжа Образовательного комплекса полиции РА, к.п.н., подполковнику полиции Русаковой Галине Александровне.
В результате голосования было принято решение о представлении ходатайства о присвоении Г. Русаковой ученого звания доцента.