Կայացավ ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ բուհերի ղեկավար կազմի պատրաստման ասոցիացիայի հանդիպումը
Մայիսի 25-ին Տաջիկստանի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիայում տեղի ունեցավ ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՆԳՆ բուհերի ղեկավար կազմի պատրաստման ասոցիացիայի ամենամյա 14-րդ հանդիպումը։
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՊՀ անդամ երկրների ՆԳՆ և ոստիկանական բուհերի ղեկավար կազմը։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՌԴ կառավարման ակադեմիայի պետ, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, դոցենտ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Սերգեյ Սինենկոն, շնորհակալություն հայտնեց մասնակիցներին և ընգծեց հանդիպման կարևորությունն ու դրական անդրադարձը շարունակական համագործակցության վրա։
Առցանց ելույթով հանդես եկավ նաև ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի պետ, ի․գ․թ․, դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Մանուկ Մուրադյանը, որը միջոցառման կազմակերպիչներից շնորհակալություն հայտնեց նման նշանակալի հանդիպում նախաձեռնելու համար․ «Ասոցիացիայի անդամ ուսումնական հաստատությունների ունեցած անսպառ ներուժը պետք է ոգեշնչող գործոն ծառայի բոլորիս համար՝ նպաստելով կառուցողական երկխոսությանը և մեր ընդհանուր խնդիրների համատեղ լուծմանը»։
Զեկույցներով հանդես եկան նաև ասոցիացիայի անդամ բուհերի այլ ղեկավարները, քննարկվեցին և որոշումներ կայացվեցին կազմակերպչական բնույթի հարցերի վերաբերյալ։

Состоялась встреча Ассоциации подготовки руководящего состава вузов МВД государств-участников СНГ
25 мая в Академии МВД Республики Таджикистан состоялось XIV ежегодное заседание Ассоциации подготовки руководящего состава вузов МВД государств-участников СНГ.
Во встрече приняли участие руководящий состав МВД и полицейских вузов стран СНГ.
Со вступительной речью выступил начальник Академии управления РФ, доктор юридических наук, доцент, генерал-майор полиции Сергей Синенко, который поблагодарил участников и подчеркнул важность встречи и положительное влияние на продолжающееся сотрудничество.
С речью выступил также начальник Образовательного комплекса МВД РА, к. ю. н., доцент, полковник полиции Манук Мурадян, который поблагодарил организаторов мероприятия за инициирование такой знаменательной встречи: «Неисчерпаемый потенциал Ассоциации высших учебных заведений МВД государств-участников СНГ должен служить вдохновляющим фактором для всех нас, способствуя конструктивному диалогу и совместному решению наших общих проблем».
С докладами выступили также другие руководители вузов-членов Ассоциации, были обсуждены и приняты решения по вопросам организационного характера.