ԵԱՀԿ քարտուղարության փորձագետները Կրթահամալիրում
Փետրվարի 8-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԵԱՀԿ փորձագետներ Ուիլյամ Բրեյմը, Սուսաննա Նալթակյանը և ԵԱՀԿ քարտուղարության ծրագրերի ազգային համակարգող Ռուզաննա Բաղդասարյանը։
Այցի նպատակն էր քննարկել համայնքային ոստիկանների պատրաստման առկա կրթական ծրագրերի բարելավման հեռանկարները։
Հյուրերի հետ հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը, Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ․ Գրիգորյանը, Վերապատրաստման կենտրոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․ Թադևոսյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի աշխատակիցները։
Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանն իր ողջույնի խոսքում երախտագիտություն հայտնեց ԵԱՀԿ քարտուղարության գործընկերներին՝ Կրթահամալիրին մշտական աջակցություն ցուցաբերելու համար, և ներկայացրեց Կրթահամալիրի տեսլականը համայնքային ոստիկանության բարեփոխումների վերաբերյալ։
Հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում՝ նշված ուղղությամբ ժամանակի պահանջներին համապատասխան ուսումնական ծրագրերի արդիականացման և ծառայողների պատրաստման վերաբերյալ։

Representatives of OSCE Secretariat at the Educational Complex of Police of RA
On the 8th of February OSCE experts William Brame, Susanna Naltakyan and national coordinator of OSCE secretariat Ruzanna Baghdasaryan visited the Educational Complex of Police of RA.
The goal of the visit is to discuss the perspectives of improved educational programs on community policing.
The Head of the Educational Complex, police colonel M. Muradyan, Head of the Academy, police colonel G. Grigoryan, Head of the Training Center, police lieutenant colonel G. Tadevosyan, staff of the International Cooperation and IT division attended the meeting.
In his welcome speech, Head of the Educational Complex, police colonel M. Muradyan expressed his gratitude to the Secretariat of OSCE for ongoing support to the Educational Complex, as well as introduced the vision on development of community policing.
During the meeting the attendees shared some ideas on actualization of current training projects and cadets’ education, according to modern criteria.