ԵԱՀԿ քարտուղարության փորձագետները Կրթահամալիրում
Փետրվարի 8-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել ԵԱՀԿ փորձագետներ Ուիլյամ Բրեյմը, Սուսաննա Նալթակյանը և ԵԱՀԿ քարտուղարության ծրագրերի ազգային համակարգող Ռուզաննա Բաղդասարյանը։
Այցի նպատակն էր քննարկել համայնքային ոստիկանների պատրաստման առկա կրթական ծրագրերի բարելավման հեռանկարները։
Հյուրերի հետ հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանը, Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ․ Գրիգորյանը, Վերապատրաստման կենտրոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ․ Թադևոսյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի աշխատակիցները։
Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանն իր ողջույնի խոսքում երախտագիտություն հայտնեց ԵԱՀԿ քարտուղարության գործընկերներին՝ Կրթահամալիրին մշտական աջակցություն ցուցաբերելու համար, և ներկայացրեց Կրթահամալիրի տեսլականը համայնքային ոստիկանության բարեփոխումների վերաբերյալ։
Հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում՝ նշված ուղղությամբ ժամանակի պահանջներին համապատասխան ուսումնական ծրագրերի արդիականացման և ծառայողների պատրաստման վերաբերյալ։

Эксперты секретариата ОБСЕ в Образовательном комплексе
8 февраля Образовательный комплекс полиции РА посетили эксперты ОБСЕ Уильям Брейм, Сусанна Налтакян и национальный координатор программ секретариата ОБСЕ Рузанна Багдасарян.
Целью визита было обсуждение перспектив улучшения существующих образовательных программ по подготовке общинных полицейских.
На встрече с гостями присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян, начальник Академии Образовательного комплекса, полковник полиции Г. Григорян, начальник Центра переподготовки, подполковник полиции Г. Тадевосян, сотрудники отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ.
Начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян в своей приветственной речи выразил признательность коллегам секретариата ОБСЕ за постоянное содействие Образовательному комплексу и представил видение Образовательного комплекса относительно реформ общинной полиции.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно модернизации учебных программ в указанном направлении в соответствии с требованиями времени и подготовки служащих.