Կրթահամալիրի նորանշանակ պետը հանդիպում ունեցավ անձնակազմի հետ
Նոյեմբերի 22-ին և 23-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը հանդիպում ունեցավ Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական և վարչական կազմի հետ՝ ըստ ստորաբաժանումների։ Նորանշանակ պետն անդրադարձավ Կրթահամալիրում առկա խնդիրներին․ խոսեց կրթության որակի բարելավմանը նպաստող ծրագրերից, թերությունների վերացման անհրաժեշտությունից և կրթության որակն է՛լ ավելի բարձրացնելու վերաբերյալ տվեց համապատասխան հանձնարարականներ:
-Մեր կարևորագույն առաքելությունը մեկն է լինելու՝ կրթության որակի բարձրացումը։ Դա ուղղակիորեն անդրադառնում է ապագա ոստիկանի կերպարի վրա։
Նա հույս հայտնեց, որ համատեղ ուժերով կկարողանան կատարելագործել շարունակական փոփոխություններ պահանջող համակարգը:
«Կրթահամալիրում ամենակարևոր մարդը սովորողն է», - իր խոսքի ավարտին հիշեցրեց Կրթահամալիրի պետն ու գործընկերներին հորդորեց ամենօրյա համատեղ աշխատանքով հասնել կրթության նոր որակի:

Новый начальник Образовательного комплекса встретился с сотрудниками
22 и 23 ноября начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян встретился с профессорско-преподавательским и административным составами Образовательного комплекса. Новый начальник коснулся проблем, существующих в Образовательном комплексе: поговорил о программах, способствующих улучшению качества образования, необходимости устранения недостатков и дал соответствующие поручения по повышению качества образования.
М.Мурадян отметил, что важнейшая миссия - повышение качества образования, поскольку это непосредственно отражается на образе будущего полицейского.
Он выразил надежду, что совместными усилиями удастся усовершенствовать систему, требующую продолжительных изменений.
«Самый важный человек в Образовательном комплексе – учащийся», - в конце своей речи напомнил начальник Образовательного комплекса и призвал коллег каждодневной совместной работой добиться нового качества образования.